Whisky Johnnie Walker Blue Label 60y 40% 0,7 l (karton)

Kód: WH166
3 993 Kč 3 300 Kč bez DPH 5 704 Kč / 1 l
5 dnů

Johnnie Walker Blue Label 60 Years Old Nejluxusnější míchaná whisky na světě

Johnnie Walker Blue Label 60 Years Old Nejluxusnější míchaná whisky na světě. Obsahuje až šedesátileté sladové a obilné whisky. Unikátní vyzrálost, plná stavba i hedvábná a rašelinná chuť uspokojí i toho nejnáročnějšího znalce. Vyjadřuje autentický charakter prvních směsí 19. století. Množství lahví je omezeno a každá z nich má své osobní číslo. Whisky je balená v luxusní dárkové kazetě.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Whisky podle stáří: nad 14 let
Whisky podle typu balení: Dárkové balení
Avatar autora | 13.9.2017
Malinko matoucí název. Dle oficiálních stránek se jedná o směs nejlepších whisek se sudu a tudiž nelze rici, že je to 60 letá whisky, ale od 20 do 60 let (zalezi na namíchání, to bude asi know how)
Avatar autora | 5.6.2017
+ skvělá chuť

výboorná cena a superskvělá whisky

V roce 1820 založil John Walker ve věku 15ti let malý koloniál ve městě Kilmarnock. Jako součást sortimentu nabízel různé whisky společně se svou vlastní směsí, kterou pečlivě připravoval z produktů místních palíren.

Jeho syn Alexander pokračoval v podnikání a stále více se zaměřoval na svou vášeň - vytváření bohaté a silné směsi. Jeho filozofií bylo „udělat naši whisky tak kvalitní, že se jí jiná whisky nevyrovná“. Okolo roku 1920 se značka Johnnie Walker, už tehdy prodávaná ve více než 120ti zemích, etablovala jako jedna z prvních opravdu globálních značek.

V posledním hodnocení známém jako „Klub milionářů“, které probíhá každým rokem, se tato světově proslulá whisky umístila na 2. místě v kategorii nejlépe prodávaných lihovin a na 1. místě v kategorii whisky. Toto pořadí zveřejňuje časopis Drinks International na základě výzkumu PASH Beverage Research.

Označení whisky pochází od galského „uisge beatha” nebo „usquebaugh“, což znamená „živá voda“. Proto, aby mohl nápoj vůbec používat název skotská whisky, musí být vyroben a zrát ve Skotsku po dobu nejméně tří let. Dle zákona je složení skotské whisky čistě přírodní.