Hardys Nottage Hill Shiraz 0,75 l

Kód: VIAU0000108

100% CARBON NEUTRAL

Degustace:  Suché víno hluboké švestkově fialové barvy s purpurovými odlesky, s aroma zralých borůvek a tmavých třešní v kombinaci s lékořicí. Čokoláda a černý pepř se stopami sladkého vanilkového dubu. Jemné, kulaté víno s plným tělem a bohatou chutí švestek a moruší podpořenou anýzem, vanilkou a hřebíčkem, hladké a dobře integrované s jemnými taniny, vyrovnanou kyselinkou, ušlechtilou délkou těla a příjemným vláčným dozvukem.

Vinifikace: Hrozny jsou rozmačkány  ve  vřetenovém  lisu,  následuje   fermentace  při  teplotě  22 - 25 °С  a malolaktická fermentace. Zrání probíhá kombinovaně v nerezových tancích a sudech z francouzského a amerického dubu

Gastronomie: Výborně doplňuje pečené hovězí, jehněčí s rozmarýnem, grilovanou zeleninu s pestem a tvrdé sýry.

Ocenění: Prague Wine Trophy 2014 Prague Silver 87 bodů, Grand Prix Vinex 2012 Silver Medal 84 bodů, Prague Wine Trophy 2012 87 bodů

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: Ostatní červené odrůdy
Vína podle Země: Australská

Vína, která nabízíme jsou špičkou mezi rozsáhlou řadou vín Hardys. V rámci zachování tradice jsou vína vyráběna pomocí prastarých technik v původním vinohradu s použitím tradičních lisovacích košů spolu s moderními chlazenými nerezovými tanky.

Výsledkem jsou vína výjimečné komplexnosti a charakteru odpovídající ambicím Thomase Hardyho, který chtěl vyrábět kvalitní vína, která budou oceněna na trzích po celém světě. Jako pocta zakladateli společnosti byl před dvaceti lety uveden na trh Thomas Hardy Cabernet Sauvignon.

Každý ročník je vyroben z nejlepších hroznů odrůdy Cabernet, které se pěstují na rozsáhlých pozemcích společnosti. Vzhledem k populárnosti těchto vín a silné konkurenci mezi výrobci není divu, že se toto víno zdokonaluje s každým vyrobeným ročníkem.

Eileen Hardy, první dáma australské výroby vín, pracovala v rodinném podniku celý svůj život. Na osmdesáté narozeniny v roce 1973 rodina uvedla "Eileen Hardy Special Bin 80" jako uznání jejích zásluh ve společnosti. Od prvního vyrobeného ročníku se Eileen Hardy Shiraz vyrábí každý rok. Stejně jako Thomas Hardy Cabernet je i Shiraz vyráběn z nejlepších hroznů, které lze na vinicích společnosti nalézt. O několik let později byl vyroben Eileen Hardy Chardonnay, aby ukázal to nejlepší z bílých vín Hardys. Eileenin vnuk Bill, nynější vrchní enolog ve společnosti, je pátou generací Hardyů a pra pravnuk Thomase Hardyho.

Oblasti, ve kterých se nachází vinice rodiny Hardy jsou: Jihovýchodní Autrálie, Jižní Austrálie, Tumbarumba, Yarra Valley, Tasmania, McLaren Vale, Coonawarra, Margaret River, Adelaide Hills, Pemberton a Clare Valley.