Bodega Lurton

Jacques & François Lurton SA je mladá a ambiciózní společnost založená syny André Lurtona – renomovaného obchodníka a producenta z Bordeaux (Château Bonnet, Dauzac, La Louviere aj.). Oba bratři využili svých zkušeností a postupně začali s produkcí vín v dalších světových oblastech. Mimo Francie je to Španělsko, Chile, Austrálie, Uruguay, ale hlavně Argentina.

V roce 1992 společnost zakoupila 300 hektarů v regionech Tunuyan a Barancas, jižně od argentinské Mendozy, a postupně začala s výrobou vín, která sklidila velký mezinárodní ohlas. Tato vína se dále úspěšně umísťují ve světových soutěžích, a to zvláště v posledních letech.

Navzdory všeobecnému technologickému pokroku mnoha výrobců vín na celém světě nemají vína vždy vyrovnanou kvalitu a spotřebitelé si tak nemohou být zcela jisti výběrem. Jacques a François Lurton se snaží tuto nejistotu překonat, a tak vytvořili působivou kolekci vín z rozmanitých částí světa. Každé s vlastním stylem, vybrané z nejlepších možných „terroir“. Vína jsou vyrobená pod vedením vlastního týmu enologů a nabízejí znamenitou hodnotu vzhledem k ceně.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

• Piedra Negra Malbec 2013 0,75 l Bodega Lurton  Kód: VIA0104
    Skladem Výrobce: Bodega Lurton
    Bohatá vůně lesních bobulí, tmavého peckovitého ovoce, švestek a s lehkým tónem pryskyřice. Velmi přizpůsobivá chuť s dotekem kořenitosti a...
  • Piedra Negra Pinot Gris 2013 0,75 l Bodega Lurton  Kód: VIA0107
    Skladem Výrobce: Bodega Lurton
    Bohaté a ovocné víno s komplexní plnou vůní i chutí. Objevují se tóny broskví, meruněk a rozinek. Je kulaté, svěží s hezkým lahodným závěrem.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem