Bacardi Carta Blanca 37,5% 0,7 l

Kód: RU10

Je nejlehčí Bacardi zrající po dobu minimálně jednoho roku, dvakrát pečlivě filtrované přes dřevěné uhlí

Bacardi Carta Blanca 0,7 l. Bacardi Superior je nejlehčí Bacardi zrající po dobu minimálně jednoho roku, dvakrát pečlivě filtrované přes dřevěné uhlí. S aroma a chuťí vanilky a meruňek je velmi vhodné pro přípravu lehkých a osvěžujících koktejlů.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 1 - 7 let
Rumy podle Země: Kuba

Bacardi je společnost sídlící v San Juanu v Portoriku a Hamiltonu na Bermudách. Společnost je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu a prodává více jak 200 milionů lahví ročně.

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

Na začátku 20 století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Henri Schueg, ředitel společnosti Bacardi, dokázal uhájit jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardi (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Po převratu na Kubě vláda majetek Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana Club, kterou potkal na Kubě stejný osud a byla znárodněna, a dodává rum Havana Club do Spojených států.