Brandy Bardinet French VSOP 36% 0,7

Kód: KO01011

Prémiové brandy. Bardinet Brandy VSOP je unikátní brandy namíchané z kvalitních eaux-de-vie francouzských vinic s elegantní kulatou chutí a silným, dlouhým dozvukem. Je charakteristické zlatavě jantarovým zbarvení, jemným voňavým aroma, perfektním sladěním vjemu ovoce a dřevitosti v chuti a bohatou vyzrálostí. Bardinet Brandy VSOP patří mezi tří hlavní leadery francouzských brandy na světě.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Vinné destiláty podle druhu: Brandy
Vinné destiláty podle typu a stáří: V.S.O.P. (Very Superior Old Pale)
CM Avatar autora | 31.3.2021
byl jsem mile překvapen, dobrá brandy
VB Avatar autora | 17.9.2019
Opravdu výborná branda Jemná chuť a přesto trochu zahřeje :)
JK Avatar autora | 26.3.2018
Velice jemná "diskrétní" chuť, za málo peněz hodně muziky... ????????

Společnost Bardinet byla založena v roce 1857 mladým obchodníkem s víny a destiláty  z Limoges Paulem Bardinetem. Mezi první produkty, které se staly později i pilotními značkami společnosti patřily francouzské brandy a rumy. Nástupce Paula, syn Eduard Bardinet se během svého života zasloužil o přemístění společnosti z Limoges do Bordeaux, kde vybudoval velké sklepy pro zrání destilátů v blízkosti říčního přístavu. Zároveň začal vychovávat generaci sklepmistrů ve vysoce profesionální práci míchání destilátů

Za použití těch nejkvalitnějších surovin společnost vyvíjela širokou škálu nových produktů vedle brandy a rumů a rozšířila své výrobní kapacity mimo Francii do Skotska a USA. Ve světě whisky a bourbonu začala dosahovat nemalých úspěchů.

V roce 1974 společnost Bardinet vybudovala nové sídlo na pozemku o velikosti 14 ha a přemístila i většinu své produkce do Domaine de Fleurenne nedaleko Bordeaux. Dnes se v komplexu nachází ultra moderní výrobní a stáčecí zařízení (5 plně automatizovaných stáčecích linek s maximální kapacitou 14.000 lahví za hodinu, s roční výrobou 50 milionů lahví), rozsáhlé sklepy pro stárnutí brandy a rumů (celkem v 5 různých sklepích zraje 30% celkové produkce společnosti v dubových sudech), špičkové laboratoře, ve kterých probíhá intenzivní výzkum (společnost reflektuje neustále na nové požadavky zákazníků) a nepřetržitá kontrola kvality (podléhá opět nejpřísnějším kritérium zákazníků), 12.000 m² skladů.

Společnost Bardinet se díky svému 200 let starému know-how ale zároveň i neustálému inovátorství řadí mezi 3 největší výrobce francouzského brandy, vysokých úspěchů dosahuje i ve světě rumů a whisky. Produkty společnosti jsou uznávány jak odbornou veřejností, tak i konzumenty po celém světě a jednotlivé značky získávají ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích.