Domane Wachau Durnstein Gruner Veltliner Federspiel 0,75l

Kód: VIN1572
Vyprodáno

Ve vůni tóny zeleného jablka, čerstvě mletého bílého pepře, ale také nádech exotického ovoce. V chuti typické minerální tóny, ovocnost, tmavý tabák a koření.Dokonale doprovází tradiční rakouskou kuchyni, např. slavný „Wiener Schnitzel”, nebo klasickou hovězí roštěnou. Vynikající k mnoha druhům sýrů.Fermentace v nerezových tancích.

Původ vína

Země původu: Rakouská vína
Vinařská oblast: Wachau
Vinařství: Domäne Wachau

Vlastnosti vína

Typ: Bílé víno
Odrůda: Veltlínské zelené
Obsah alkoholu : 12.5 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 1. roce

Archivace : 2-4 roky
Druh vína :
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle Země: Německo
Vinařské oblasti Rakouska: Wachau

Jak už název napovídá, Domäne Wachau je historicky velmi spjatý s regionem Wachau. Téměř 440 hektarů vinic je spravováno členy družstva. Zdejší vinice se nacházejí na strmých terasách, podepřené jsou z velké části starými kamennými zdmi. Tyto zdi jsou nezbytnou součástí zdejšího terroiru.

Zdi byly postaveny ručně z místního kamene a suti suchou cestou, bez použití maltových směsí. Proto jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Domäne Wachau je také členem asociace Vinea Wachau Nobils Districtus, kontrolující kvalitu vín v tomto regionu.

Hrozny pocházejí výhradně z vlastních vinic. Nejdůležitější odrůdou je pro tohoto výrobce Veltlínské zelené, které zabírá 55% plochy všech vinic. Tato odrůda získala mezinárodní uznání jako jedna z nejdůležitějších světových bílých odrůd. Důležitou odrůdou je také Riesling. Žádný jiný vinařský region v Rakousku se nemůže pochlubit vyšším podílem Ryzlinku rýnského na celkové rozloze vinic. Zde tvoří téměř 18%.

Dalšími odrůdami jsou Neuburger, Rivaner, Pinot Blanc, Chardonnay a Muskateller. Modré odrůdy tvoří pouhých 9% - Blauer Zweigelt, St. Laurent a Pinot Noir. Domäne Wachau patří mezi největší vinařství v Rakousku. Vyrábí vína pouze nejvyšší kvality v kategoriích Steinfeder, Federspiel a Smaragd a odborníci ho řadí mezi TOP 10 nejlepších výrobců bílých vín v Rakousku.