Cognac Godet Folle Blanche Epicure 0,7 l

Kód produktu KO122
Značka Godet (cognac)
Kategorie Alkoholické nápoje,Cognac

Godet Folle Blanche Epicure 0,7 l. Objem 0,7l, Jediný koňak, který o sobě může tvrdit, že právě takový pili francouzští impresionisté, Victor Hugo, Napoleon Bonaparte nebo král Ludvík XVI. Historie Folle Blanche sahá až do 16. století. V 70.l. 19. století byla tato odrůda na 99 % vinic oblasti Cognac vyhubena epidemií. Od té doby se k výrobě koňaku používají odolnější odrůdy. Cognac Godet je jedním z mála výrobců koňaků, který se výrobě Eau de Vie z odrůdy Folle Blanche věnuje.Tradice značky Godet sahá až do 16. století, kdy se v La Rochel

obsah alkoholu 40%

Vinné destiláty podle druhu Cognac

Tradice značky Godet sahá až do 16. století, kdy se v La Rochelle usadil zakladatel rodu, nizozemský obchodník Bonaventure Godet. Během krátké doby se dokázal prosadit mezi nejvýznamnější obchodníky s vínem, za což se mu dostalo mnoha ocenění od francouzského krále Jindřicha IV. I následovníci rodu pokračovali v započatém rodinném díle. V roce 1730 byl Augustin Godet dokonce dvorním dodavatelem vína na anglickém dvoře a jeho syn Gédéon na čas přesídlil do Anglie, aby zde rozšířil obchod. Po návratu do La Rochelle v roce 1782 založil společnost Cognac Godet, čímž započal další slavnou kapitolu jména Godet. Dnes společnost Cognac Godet patří mezi poslední ryze rodinné francouzské firmy vyrábějící koňak.