Grants Family Reserve 40% 3 l (dárkové balení kazeta+kolébka)

• 1 z 2

Maxi láhev znávé whisky Grants v kovové kolébce.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 1 735 Kč bez DPH
Kód produktu WH085
Značka Grants (whisky)
Kategorie Alkoholické nápojeBlended whisky MAXI láhve, Blended whiskyMAXI láhve, Zobrazit další kategorieSingle Malt whisky MAXI láhve

Grants 3 l kolébka. Skotská whisky s obsahem tradice v moderním designu. Grant´s whisky se vyrábí podle původní receptury, která pochází z roku 1898 od zakladatele společnosti Williama Granta.

Whisky podle typu balení jen MAXI láhve

O značce Grants

PJ Avatar autora | 5.6.2019
Perfektní dárek k 70.

Nejstarší skotská blended whisky, která se vyrábí podle rodinné receptury v rodinné palírně již pět generací. GRANT’S je již řadu let díky své jedinečné chuti, vysoké kvalitě a atraktivnímu balení v ikonické trojhranné lahvi nejvíce oceňovanou skotskou blended whisky.

Výroba

Destilace

Výrobní proces skotské whisky Grant’s se skládá z řady tradičních i moderních procesů, které vykonávají vysoce kvalifikovaní odborníci. Postup výroby bychom mohli rozdělit do několika fází: sladování, fermentace, destilace, zrání, míchání, snoubení a plnění lahví.

Historie

Zakladatel společnosti William Grant & Sons William Grant se vypracoval z místa účetního v palírně Mortlach. Po dvaceti letech opustil práci v Mortlachu a z naspořených peněz postavil vlastníma rukama – pouze s pomocí své manželky a svých dětí (sedmi synů a dvou dcer) – vlastní palírnu Glenfiddich.

William Grant a jeho rodina vlastníma rukama postavili palírnu Glenfiddich.

William Grant zakoupil pozemky u hradu Balvenie včetně panského sídla, zvaného Nový balvenijský hrad (New Balvenie Castle), které přestavěl na druhou palírnu – Balvenie.

Krize způsobila krach destilerky Pattison, největšího výrobce blendované whisky.
Proti krizi bojují i Grantovy destilerky a vzniká blendovaná William Grant’s Finest Scotch Whisky, zkráceně Grant’s.

1905

John Grant prodává otcovu whisky v Kanadě, stejně jako jeho bratři, kteří v rodinné firmě zastávali práci obchodníků.

1909

Charles Gordon (zeť Williama Granta) podnikl obchodní cestu přes Indii, Čínu, Japonsko až do Austrálie a na Nový Zéland.

1914

Společnost William Grant & Sons má na 60 poboček a exportuje whisky do 30 zemí.

1923

William Grant umírá, ale společnost William Grant & Sons řídil až do své smrti. Jeho odkaz je stále živý mezi jeho potomky, kteří dodnes vedou společnost jako rodinnou firmu.

1994

Společnost William Grant & Sons kupuje 30 % společnosti Highland Distillers, která vyrábí whisky značek Macallan, Highland Park, Black Bottle a Famous Grouse.