Vážení zákazníci, z důvodu velkého náporu objednávek vlivem vánoční sezóny a přetížení dopravců se expedice objednávek může opozdit o 2 až 3 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.

Havana Club Union 40% 0,7 l (karton)

Dostupnost 5 dnů
Měrná cena 10 993 Kč / 1 l
Cena 6 360 Kč bez DPH
Kód produktu RU936
Značka Havana Club (rum)

Havana Union 0,7 l - Havana Club Unión Cohiba Atmosphere je novým přírůstkem do prestižní Icónica Collection, již doposud tvořily rumy Havana Club Selección de Maestros, Havana Club Añejo 15 Años a Havana Club Máximo Extra Añejo (ten zatím u nás ještě neochutnáte).

A čím je tato novinka výjimečná? Od počátku byla zamýšlena jako rum určený k propojení s kubánskými doutníky. Maestro ronero Asbel Morales na něm proto spolupracoval s proslulým kubánským znalcem doutníků Fernandem Fernándezem. Inspirací jim byl mimo jiné i proces stárnutí tabákových listů, jejich míchání a zrání.

Asbel Morales vybral menší várky unikátních rumů a ty pak nechal stárnout a opakovaně je míchal. Výsledkem je destilát, který dobře ladí s jemnou, zároveň však výraznou chutí klasického doutníku Cohiba Siglo VI.

Unión má 40 % alkoholu, krásnou jantarovou barvu a bohatou vůni, v níž lze podle maestra ronera rozpoznat především dub a kouř s jemnými tóny citrusu, kokosového ořechu, sušeného ovoce a kávy. Chuť je jemně dřevitá, s náznaky vanilky, čokolády a sušeného ovoce.

Obsahuje stopy: neuvedeno

Alergeny: neuvedeno

Země původu: Kuba

Skladování: 1-30 stupňů v suchu

Návod k použití: nejlépe vychutnáte ve spojení s doutníkem Cohiba

Složení: voda, třtinový destilát, barvivo: karamel

Výživové údaje: neuvedeno

Rumy podle typu balení Dárkové balení
Rumy podle Země Kuba

Havana Club, přední značka kubánského rumu jak na Kubě, tak po celém světě, ztělesňuje dědictví a vedoucí postavení kubánské tradice výroby rumu už od roku 1878. Díky unikátnímu know-how svých Maestros Roneros udržela značka Havana Club naživu umění “aneja miento”: umění destilace, zrání a míchání prémiových rumů. Výroba rumu začíná u hlavní suroviny – cukrové třtiny, která je důkladně vybírána. Zpravidla bývá rum ukládán do sudů z amerického bílého dubu po bourbonu. Znaška Havana Club odkazuje na kubánskou tradici výroby rumu a unikátní atmosféru metropole Havany. Je úzce svázaná s kubánskou kulturou a Kubánci jsou na ni pyšní jako na skutečnou národní ikonu.