Old Pulteney Stroma Liqueur 0,7 l

Neohodnoceno

Dostupnost 5 dnů
Kód produktu LI120
Značka Old Pulteney (whisky)

Old Pulteney Stroma Liqueur 0,7 l Pocházející z dalekého severovýchodu Skotska, z pobřeží Caithness. Stroma likér bere své jméno podle stejnojmenného větrem ošlehaného ostrova. Stroma ve staré nordštině původně znamená :ostrov v proudu, což odkazuje na nebezpečné proudy okolo tohoto ostrova, včetně nechvalně známého víru Swilkie. Tento skvělý likér je pečlivě míchán z oceněných jednosladových whisky a ze směsi lehčích sladových whisky. Stroma je jemný, sladký a hřejivý. Stejně jako samotný ostrov je plný robustních a silných tónů. Ať už podáván čistý nebo s ledem, vždy krásně zahřeje a následně příjemně doznívá.

Palírna Pulteney byla založena roku 1826 Jamesem Hendersonem. V držení jeho rodiny zůstala až do r. 1920, kdy ji koupila společnost James Watson & Co Ltd. V letech 1930-51 byla zavřena, v r. 1959 kompletně modernizována. Od roku 1995 patří společnosti Inver House Distillers.Palírna na předměstí města Wick je nejsevernější palírnou na skotské pevnině (severněji jsou pouze palírny na Orknejských ostrovech). Většina produkce se používá do míchaných whisky společnosti Inver House: Catton's, Hankey Bannister, MacArthur's a Pinwinnie Royal. Teprve od roku 1997 se stáčí i single malt - 8-letá, 12-letá, 15-letá sherry matured, 17-letá, 21-letá atd.