Stará Žitná Myslivecká Selection 40% 0,7 l

Kód: WH99685

Stará žitná myslivecká je zcela unikátním ryze českým nápojem, jehož historie sahá do začátku 16. století. Základ Staré žitné myslivecké tvoří pečlivě vybraný žitný destilát, který zraje v dubových sudech společně s přírodními výluhy ze sušeného ovoce. Přesné složení a poměry těchto přísad jsou po staletí pečlivě střeženy.

Chuť: Komplexní, výjimečně jemná se svůdnou chutí po vanilce, dokončení je sladké s dozvukem žita. Zraje 4 roky a následně vybrané sudy další 3 roky.
Selection zraje celkem 7 let v dubových sudech. Nejprve ušlechtilý destilát zraje ve vybraných sudech z bílého dubu 4 roky. Posléze je tento destilát smíchán s přírodními výluhy ze sušeného ovoce a znovu uložen do dubových sudů na dobu třech let. Výsledkem je jedinečná jemná chuť whiskového charakteru s hřejivým dozvukem sadového ovoce a vůní po vanilce.

Doslova gentlemanská záležitost.

Složení: žitný destilát, přírodní macerát z ovoce dle originální receptury Stará myslivecká,barvivo: karamel

Avatar autora | 24.7.2022
Tohle nekonzumuji, byl to dárek