Whisky Balblair 1965 40y 52,3% 0,7 l (kazeta)

Aroma lehce kouřové a medové, chuť sladká, krémová, lehce kořeněná a kouřová

Dostupnost Vyprodáno
Měrná cena 114 143 Kč / 1 l
Cena 66 033 Kč bez DPH
Kód produktu WH2316
Značka Balblair (whisky)

Whisky Balblair 1965 0,7 l. - Aroma lehce kouřové a medové, chuť sladká, krémová, lehce kořeněná a kouřová. - Dárkové balení.

Palírna Balblair, založená Johnem Rossem v r. 1790, patří mezi nejstarší funkční skotské palírny. V rodině zakladatele zůstala palírna do r. 1894, kdy ji převzal Alexander Cowan. Většinu první poloviny 20. století (1911-1948) byla palírna zavřená, než ji v r. 1948 koupil Robert Cumming, který ji rozšířil a přestavěl a při svém odchodu důchodu v r. 1970 prodal společnosti Allied Distillers. Od r. 1996 je majetkem společnosti Inver House Distillers, která výrazně rozšířila nabídku whisky Balblair na trhu a vedle whisky určitého věku začala prodávat i ročníková plnění. jednalo se o prozíravý a úspěšný akt, protože whisky Balblair od té doby posbírala řadu oceněních na mezinárodních soutěžích. Pro zajímavost: Dědictví zakladatele palírny žije i v dnešní době. Čtyři ze sedmi současných zaměstnanců palírny mají příjmení Ross.