Whisky Balblair Vintage 1999 0,7 l

Cena 2 140 Kč bez DPH
Kód produktu WH2329
Značka Balblair (whisky)

Balblair Vintage 1999 0,7 l Aroma: Med, zelená jablka, vánoční cukroví. Náznak koření, citrusů a vanilky Chuť: Plná chuť. Sladká s trochou ostrosti. Tóny medu, vanilky a kůže Závěr: Dlouhý, jemný a hřejivý

Palírna Balblair, založená Johnem Rossem v r. 1790, patří mezi nejstarší funkční skotské palírny. V rodině zakladatele zůstala palírna do r. 1894, kdy ji převzal Alexander Cowan. Většinu první poloviny 20. století (1911-1948) byla palírna zavřená, než ji v r. 1948 koupil Robert Cumming, který ji rozšířil a přestavěl a při svém odchodu důchodu v r. 1970 prodal společnosti Allied Distillers. Od r. 1996 je majetkem společnosti Inver House Distillers, která výrazně rozšířila nabídku whisky Balblair na trhu a vedle whisky určitého věku začala prodávat i ročníková plnění. jednalo se o prozíravý a úspěšný akt, protože whisky Balblair od té doby posbírala řadu oceněních na mezinárodních soutěžích. Pro zajímavost: Dědictví zakladatele palírny žije i v dnešní době. Čtyři ze sedmi současných zaměstnanců palírny mají příjmení Ross.