Whisky Johnnie Walker Blue King George V. Edition 43% 0,7 l (kazeta)

Dostupnost Momentálně nedostupné
Měrná cena 12 141 Kč / 1 l
Cena 7 024 Kč bez DPH
Kód produktu WH9981
Značka Johnnie Walker (whisky)
Kategorie Alkoholické nápoje,Blended whisky Dárkové balení

Exkluzivní limitovaná edice whisky JW King George V. je uložena v exkluzivní dárkové kazetě. Whisky je připravena metodou používanou za éry vlády krále Jiřího V. a obsahuje pouze whisky z destilérií fungujících v téže době. Její vyzrálá, oblá vůně je zbavena vší ostrosti. Každý doušek odhalí v ústech sametovou jemnost a současně uvolní explozi rozmanitých chutí připomínajících lískové oříšky, med, okvětní lístky růže, sherry a pomeranče. Další ochutnání odmění znalce skrytými překvapeními – jemným aromatickým kouřem, santalovým dřevem, tabákem, čokoládou a kompotovanými jablky. Závěr je dlouhý a končí dozvukem včelího vosku. Je skutečným skvostem mezi whisky v ultra prémiovém segmentu.

Whisky podle druhu Blended
Whisky podle stáří nad 14 let
Whisky podle typu balení Dárkové balení

V roce 1820 založil John Walker ve věku 15ti let malý koloniál ve městě Kilmarnock. Jako součást sortimentu nabízel různé whisky společně se svou vlastní směsí, kterou pečlivě připravoval z produktů místních palíren.

Jeho syn Alexander pokračoval v podnikání a stále více se zaměřoval na svou vášeň - vytváření bohaté a silné směsi. Jeho filozofií bylo „udělat naši whisky tak kvalitní, že se jí jiná whisky nevyrovná“. Okolo roku 1920 se značka Johnnie Walker, už tehdy prodávaná ve více než 120ti zemích, etablovala jako jedna z prvních opravdu globálních značek.

V posledním hodnocení známém jako „Klub milionářů“, které probíhá každým rokem, se tato světově proslulá whisky umístila na 2. místě v kategorii nejlépe prodávaných lihovin a na 1. místě v kategorii whisky. Toto pořadí zveřejňuje časopis Drinks International na základě výzkumu PASH Beverage Research.

Označení whisky pochází od galského „uisge beatha” nebo „usquebaugh“, což znamená „živá voda“. Proto, aby mohl nápoj vůbec používat název skotská whisky, musí být vyroben a zrát ve Skotsku po dobu nejméně tří let. Dle zákona je složení skotské whisky čistě přírodní.

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)