Whisky Macallan 12 Double cask 40% 0,7 l (karton)

Kód: WH98992
2 148 Kč 1 775 Kč bez DPH 3 069 Kč / 1 l

Zlatavá barva Single Malt whisky, která zrála v amerických i evropských sherry sudech a vyznačuje se ovocnou vůní s tóny citrusových plodů, vanilky a tmavé čokolády. Jemná, harmonická chuť se středně dlouhým závěrem.

The Macallan Distillery skotskou palírnu společnosti The Edrington Group najdete ve městě Craigellachie poblíž Aberlouru v hrabství Morayshire. Palírna byla založena v roce 1824 Alexandrem Reidem, později byla v držení rodiny Kempových a akciovou společností se stala v roce 1968. Palírna má jednadvacet destilačních kotlů. Produkuje whisky značky Macallan, část produkce se používá do míchaných whisky Famous Grouse, Cutty Sark, J&B, Chivas Regal, Lang's Supreme, Ballantine's a Long John. Whisky Macallan je ohromující chuťovou bohatostí s plným nasládlým charakterem. Macallan u nové řady produktů s označením 1824 Collection vsadil na barvu výsledné whisky místo udávání stáří. Whisky této řady zrají v sudech z evropského dubu, ve kterých předtím zrálo sherry. Novou řadu tvoří čtyři klíčové produkty -  Gold, Amber, Sienna a Ruby  - seřazeno od nejsvětlejší/nejmladší po nejtmavší/nejstarší.