Whisky Old Pulteney Huddart 46% 0,7 l (karton)

Kód: WH98955
871 Kč 720 Kč bez DPH 1 244 Kč / 1 l
Vyprodáno

Aroma je plné s dřevěným kouřem, medem a kůží vše je zakončeno svěží vůní zelených jablek. V pozadí se nám promítá krémová vanilka s nádechem karamelu. V chuti pociťujeme čerstvé koření a vanilku, tyto chutě vyvažují tóny kouře a rašeliny. Bohatě sladká chuť s výraznou slaností v pozadí.

Old Pulteney Huddart 46%

Dle inspirace podle kultovní a cenami ověnčené Old Pulteney 1989 i Old Pulteney Huddart kombinuje sudy po bourbonu se závěrečným dozráním v sudech po nakouřené sladové whisky. Edice věnovaná kapitánu Josephu Huddartovi, muži, který byl autorem námořních map a později dlouholetým ředitelem Britské rybárenské společnosti (British Fisheries Society), která stála za výstavbou města Pulteney a jejího přístavu.

Old-Pulteney-Huddart

Kombinace vlivu ze slaného mořského vzduchu a rašelinového kouře vytváří whisky Huddart se skutečným charakterem, hloubkou a identitou.

Země

Skotsko
Barva  Bohatě zlatá
Aroma Aroma je plné s dřevěným kouřem, medem a kůží vše je zakončeno svěží vůní zelených jablek. V pozadí se nám promítá krémová vanilka s nádechem karamelu.
Chuť V chuti pociťujeme čerstvé koření a vanilku, tyto chutě vyvažují tóny kouře a rašeliny. Bohatě sladká chuť s výraznou slaností v pozadí.

JV Avatar autora | 9.10.2020
Velmi dobrá whisky

Palírna Pulteney byla založena roku 1826 Jamesem Hendersonem. V držení jeho rodiny zůstala až do r. 1920, kdy ji koupila společnost James Watson & Co Ltd. V letech 1930-51 byla zavřena, v r. 1959 kompletně modernizována. Od roku 1995 patří společnosti Inver House Distillers.Palírna na předměstí města Wick je nejsevernější palírnou na skotské pevnině (severněji jsou pouze palírny na Orknejských ostrovech). Většina produkce se používá do míchaných whisky společnosti Inver House: Catton's, Hankey Bannister, MacArthur's a Pinwinnie Royal. Teprve od roku 1997 se stáčí i single malt - 8-letá, 12-letá, 15-letá sherry matured, 17-letá, 21-letá atd.