Bohemia sekt Blanc de Noirs brut 0,75 l

Je bílý sekt vyráběný z modrých hroznů. Tento druh sektu nemá na českém trhu přímou konkurenci a je ideálním produktem pro spotřebitele, kteří rádi objevují nové chutě a styly

Kód produktu VS018
Značka Bohemia sekt (víno)
Kategorie champagne

Bohemia Sekt Blanc de Noirs brut 0,75 l je bílý sekt vyráběný z modrých hroznů. Tento druh sektu nemá na českém trhu přímou konkurenci a je ideálním produktem pro spotřebitele, kteří rádi objevují nové chutě a styly. Modré hrozny mu kromě nádechu tajemství dodávají štíhlé tělo, přírodní sladkost ovoce a zároveň lahodnost a nižší kyselinu. Při konzumaci pak zaujme svou nevšední chutí, jemným perlením a jedinečným květinovým aroma. Designem se Blanc de Noirs zařazuje po bok ostatních variant značky Bohemia Sekt. Atraktivní láhev z matného skla je opásána nepřehlédnutelnou modrozelenou etiketou s prémiovou zlatou kapslí, která jistě upoutá každého zákazníka už na první pohled. Věříme, že se tento sekt stane nejen oblíbeným společníkem při výjimečných okamžicích, ale že i on sám může být příčinou výjimečnosti takových okamžiků.

Vznik firmy ve Starém Plzenci se datuje do roku 1942. První šumivé víno se objevilo na trhu v roce 1945 pod názvem Black Widow, vzápětí začala výroba Château Radyně. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let zde dočasně působil francouzský odborník Louis Girardot, který předával svým českým kolegům svoje zkušenosti z výroby šampaňského vína. Od roku 1953 se firma začala specializovat na produkci šumivých vín. Objem výroby pak zvolna stoupal až do roku 1970, kdy došlo k prudkému nárůstu výroby. Na trhu sektů se objevila nová, velmi ambiciózní značka Bohemia Sekt, jejíž prodeje zanedlouho po uvedení na trh pokořily hranici jednoho milionu litrů za rok.

Významným dnem historie značky byl 1. leden 1991, kdy vznikl delimitací ze státního podniku České vinařské závody Praha samostatný právní subjekt, který získal v červenci 1995 název BOHEMIA SEKT, a.s. Společnost si buduje na jižní Moravě surovinové zázemí prostřednictvím vlastních vinic i smluvních dodavatelů hroznů V současnosti je Bohemia Sekt nejoblíbenější tuzemskou značkou sektů..