Cognac Godet Single Grape Rare Montils 40% 0,7 l (tuba)

Kód: KO99624
2 815 Kč 2 326 Kč bez DPH 4 021 Kč / 1 l
Vyprodáno

V současné době pokrývá 98 % vinic v oblasti Cognac odrůda Ugni Blanc. Koňaky značky Godet z řady Single Grape jsou vyráběny ze zbývajících 2 %. Vzácné, zapomenuté a skvělé odrůdy, jež zázračně přežily zkázu, kterou v roce 1875 napáchal révokaz neboli phylloxera, a o jejichž pěstování se rodina Godet spolu s místními vinaři zasazují již dvě generace, daly vzniknout jedinečným, odlišným koňakům. Jednou z těchto odrůd je Montils. Koňak vyrobený výhradně z této odrůdy zrál po destilaci 6 až 15 let. Aroma se vyznačuje tóny opáleného dřeva. V hedvábné, plné, zakulacené chuti se projevují tóny briošek, Bourbon vanilky a karamelu.

Kategorie: Alkoholické nápoje, Cognac
Vinné destiláty podle druhu: Cognac

Tradice značky Godet sahá až do 16. století, kdy se v La Rochelle usadil zakladatel rodu, nizozemský obchodník Bonaventure Godet. Během krátké doby se dokázal prosadit mezi nejvýznamnější obchodníky s vínem, za což se mu dostalo mnoha ocenění od francouzského krále Jindřicha IV. I následovníci rodu pokračovali v započatém rodinném díle. V roce 1730 byl Augustin Godet dokonce dvorním dodavatelem vína na anglickém dvoře a jeho syn Gédéon na čas přesídlil do Anglie, aby zde rozšířil obchod. Po návratu do La Rochelle v roce 1782 založil společnost Cognac Godet, čímž započal další slavnou kapitolu jména Godet. Dnes společnost Cognac Godet patří mezi poslední ryze rodinné francouzské firmy vyrábějící koňak.