Cognac Godet God by Godet 71,4% 0,35 l (dárkové balení 2 skleničky)

Kód: KO9915
1 272 Kč 1 051 Kč bez DPH 3 634 Kč / 1 l
Vyprodáno

Jde o koňak s vysokým procentem alkoholu 71,4 % a přímou chutí.

GOD by Godet představuje koňak nového, surovějšího typu. Jde o koňak s vysokým procentem alkoholu 71,4 % a přímou chutí. Byl vyroben 100% z hroznů z oblasti Fins Bois. Po destilaci byl v plné síle uložen ke zrání. Zrál po dobu 4 let v 16tiletých dubových sudech z limousinského lesa o objemu 220 litrů. Před lahvováním nebyl do koňaku přidán karamel ani cukr, koňak nebyl míchán s jinými koňaky a nebyl zředěn vodou. V chuti je olejovitý a poddajný, s mohutným dlouhým závěrem, který přináší jedinečný výbušný zážitek. Název „GOD by Godet“ odkazuje na andělskou daň, které se díky způsobu výroby tohoto koňaku do nebes odpařilo výrazně méně. Dárkové balení obsahuje 350ml lahev a dvě skleničky.

Kategorie: Alkoholické nápoje, Cognac
Vinné destiláty podle druhu: Cognac
Vinné destilty podle typu balení: Dárkové balení

Tradice značky Godet sahá až do 16. století, kdy se v La Rochelle usadil zakladatel rodu, nizozemský obchodník Bonaventure Godet. Během krátké doby se dokázal prosadit mezi nejvýznamnější obchodníky s vínem, za což se mu dostalo mnoha ocenění od francouzského krále Jindřicha IV. I následovníci rodu pokračovali v započatém rodinném díle. V roce 1730 byl Augustin Godet dokonce dvorním dodavatelem vína na anglickém dvoře a jeho syn Gédéon na čas přesídlil do Anglie, aby zde rozšířil obchod. Po návratu do La Rochelle v roce 1782 založil společnost Cognac Godet, čímž započal další slavnou kapitolu jména Godet. Dnes společnost Cognac Godet patří mezi poslední ryze rodinné francouzské firmy vyrábějící koňak.