Balance mléčná čokoláda bez cukru 100g

Balance mléčná - mléčná čokoláda, bez cukru, slazená maltitolem

Měrná cena 75 Kč / 100 g
Kód produktu COK0000116
Značka Balance
Kategorie Čokolády, bonboniéry

Nadměrná konzumace může mít laxativní efekt. Může obsahovat stopy oříšků a arašídů.

Hmotnost: 100g

Zdravá čokoláda Balance bez cukru

Čokolády značky Balance představují zdravou alternativu k běžným čokoládám plným rafinovaného cukru, mléka a hydrogenovaných tuků. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní čokolády bez přidaného cukru a jsou vhodné nejen pro diabetiky, ale všechny, kdo se rozhodli příjem cukru omezit.

Belgická společnost Klingele chocolade uvádí pod značkou Balance na trh řadu čokolád bez umělých sladidel a konzervačních látek. V čokoládách nenajdete řepný cukr, ani umělá sladidla jako aspartam, ale pouze přírodní sladidla maltitol a laktitol. Maltitol vzniká enzymatickou reakcí přírodních obilných škrobů a laktitol enzymatickou reakcí mléka. Vyznačují se příjemnou sladkou chutí a na rozdíl od umělých sladidel nepotlačují původní aroma a chuť kakaa.

Pozitivní účinky čokolády Balance

V současné době, kdy obezita a diabetes II. typu dosahují ve vyspělých zemích epidemických rozměrů a lidé stále touží po sladkém navzdory tomu, že cukr škodí jejich linii i zdraví, vznikl požadavek nahradit klasická sladidla. Přírodní polysacharidy maltitol a laktitol mají oproti cukru značné přednosti. Mají až o třetinu méně kalorií a nižší glykemický index. Štěpí se v organismu postupně, tudíž nezvyšují prudce hladinu krevního cukru. Jsou vhodné i pro diabetiky a nepodporují vznik zubního kazu.

Čokolády Balance jsou navíc obohaceny inulinem, přírodním sladidlem získávaným z čekanky, který současně působí jako prebiotikum. Stimuluje tvorbu zdraví prospěšných probiotických kultur – bifidobakterií, má proto pozitivní vliv na zažívací systém.

Proč čokolády Balance?

Mají méně kalorií díky přírodním nízkokalorickým sladidlům. Polysacharidy obsahují přibližně o 40 % méně kalorií než cukr – 2,4 kcal/g místo 4 kcal/g.

Jsou vhodné pro dietu založenou na příjmu potravin s nižším glykemickým indexem. Maltitol a laktitol se v organismu štěpí postupně a nezvyšují prudce hladinu krevního cukru.

Čokolády nepodporují vznik zubního kazu a neškodí sklovině.

Jsou vyrobeny z kakaových bobů z nejlepších plantáží a mají vysoký obsah kakaa dle originálních receptur bez chemických sladidel, konzervantů a barviv.

Čokolády obsahují pouze kakaové máslo bez hydrogenovaných tuků.

V naší nabídce naleznete i další druhy čokolády Balance.

Informace o značce Klingele chocolade

Belgická společnost Klingele chocolade se specializuje na výrobu vysoce kvalitní čokolády bez přidaného cukru. Pod značkou Balance uvádí na trh řadu čokolád bez umělých sladidel a konzervačních látek, jako náhradu cukru používá přírodní sladidla. Čokolády Balance jsou vhodné pro diabetiky a pro všechny, kdo se rozhodli příjem cukru omezit. V současné době, kdy obezita a diabetes II. typu dosahují ve vyspělých zemích epidemických rozměrů a lidé stále touží po sladkém navzdory tomu, že cukr škodí jejich linii i zdraví, vznikl požadavek nahradit klasická sladidla. Čokolády Balance jsou zdravou alternativou k běžným čokoládám plným rafinovaného cukru, mléka a hydrogenovaných tuků. Nenajdete v nich řepný cukr, ani umělá sladidla jako aspartam, ale pouze přírodní sladidla maltitol a laktitol. Tyto polysacharidy mají oproti cukru značné přednosti. Mají až o třetinu méně kalorií, nižší glykemický index a štěpí se v organismu postupně, tudíž nezvyšují prudce hladinu krevního cukru. Jsou vhodné i pro diabetiky a nepodporují vznik zubního kazu. Maltitol a laktitol se vyznačují příjemnou sladkou chutí a na rozdíl od umělých sladidel nepotlačují původní aroma a chuť kakaa. Čokolády Balance jsou navíc obohaceny inulinem, přírodním sladidlem získávaným z čekanky, který současně působí jako prebiotikum. Stimuluje tvorbu zdraví prospěšných probiotických kultur – bifidobakterií, a má proto pozitivní vliv na zažívací systém.