Káva Machu Picchu SCA 82 - mletá káva bez kofeinu 227g Cafédirect

Kód: KA8520
166 Kč 148 Kč bez DPH 731 Kč / 1 kg
Středně pražená káva bez kofeinu má hedvábně jemnou chuť s plným aroma středně pražené kávy s pomerančovým zakončením. Síla pražení 4/5.

Chuť: Hedvábně jemná chuť s plným aroma středně pražené kávy s pomerančovým zakončením. Tóny kávy jsou dány charakteristickým minerálním složením podloží, na kterém rostlina vyrůstá.

Doporučená příprava:  Doporučujeme minimálně jednu vrchovatou lžičku kávy na jeden šálek. Tato káva je vhodná pro přípravu v kafetieru a filtru. Možné použít i do automatického a pákového espresa.

Síla pražení: 4. stupeň z 5 (lehký příjemný náznak kyselosti)

Odrůda: Bourbon, Typica, Caturra

Složení: 100% Arabika. Ručně sbíraná.

SCA skóre: > 82 (výběrová káva) dle Specialty Coffee Association.

Výběrová káva (z angl. specialty coffee) je vyráběna z kávových zrn té nejvyšší kvality a nejčastěji se jedná o druh arabica. Dle stanov asociace Specialty Coffee Association (SCA) je termínem výběrová káva označena taková káva, která při degustaci získá v celkovém souhrnu minimálně 80 a více bodů. Pro porovnání, běžné kávy dostupné v obchodech dosahují skóre mezi 50 – 79 body.

Země původu: Peru.Suroviny nejsou geneticky modifikovány. Pěstováno v extrémních nadmořských výškách v srdci incké oblasti peruánských And v blízkosti posvátného místa hory Machu Picchu.

Zemědělské družstvo: HUADQUINA

Nadmořská výška pěstování: 1300 - 1400 m.n.m.

Podíl Fairtrade: 100%

Kávu skladujte v suchu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.