Dárkový modrý balíček mátový čaj, mletá káva a mléčná čokoláda s mandlemi 200g Cafédirect

Kód: KA8512
426 Kč 380 Kč bez DPH 142 Kč / 1 ks
Modrý dárkový balíček obsahuje BIO bylinný mátový čaj, mletou kávu Kilimanjaro 100% Arabiku a BIO mléčnou čokoládu s karamelizovanými mandlemi a mořskou solí. BIO a Fairtrade certifikace.

Modrý dárkový balíček obsahuje:

1x BIO mátový čaj 20ks Hampstead Tea London

1x Kilimanjaro SCA 82 mletá káva 227g Cafédirect

1x BIO mléčná čokoláda s karamel. mandlemi a mořskou solí 37% 100g Chocolates from Heaven

BIO mátový čaj 20ks

Chuť: Osvěžující bylinný čaj podporující trávení. Přirozeně bez kofeinu. Mátový čaj zklidňuje zažívací ústrojí, ulevuje od bolesti hlavy, osvěžuje dech a má detoxikační a zklidňující účinky.

Příprava: sáček přelijeme čerstvě uvařenou horkou vodou a necháme 3-5 minut louhovat. Můžeme dosladit medem a dochutit citronem.

TIP: zchlazený mátový čaj s ledem a citronem je perfektní letní osvěžení!

Složení: lístky máty peprné, lístky máty kadeřavé. Všechny suroviny pocházejí z produkce Fairtradeekologického a biodynamického zemědělství. Obsah balení: 20 x 1.5g. Skladujte v suchu.

Kilimanjaro SCA 82 mletá káva 227g

Chuť: lehká, svěží aromatická káva se středně plným tělem, čistou chutí a sladkými tóny černého rybízu. Tóny kávy jsou dány charakteristickým minerálním složením podloží, na kterém rostlina vyrůstá.

Doporučená příprava: Doporučujeme minimálně jednu vrchovatou lžičku kávy na jeden šálek. Tato káva je vhodná pro přípravu v kafetieru a filtru.

Síla pražení: 3. stupeň z 5 (střední pražení s osvěžující a příjemnou aciditou)

Odrůda: Bourbon, Kent.

Složení: 100% Arabika. Ručně sbíraná.

SCA skóre: > 82 (výběrová káva) dle Specialty Coffee Association.

Výběrová káva (z angl. specialty coffee) je vyráběna z kávových zrn té nejvyšší kvality a nejčastěji se jedná o druh arabica. Dle stanov asociace Specialty Coffee Association (SCA) je termínem výběrová káva označena taková káva, která při degustaci získá v celkovém souhrnu minimálně 80 a více bodů. Pro porovnání, běžné kávy dostupné v obchodech dosahují skóre mezi 50 – 79 body.

Země původu: Tanzánie. Suroviny nejsou geneticky modifikovány.

Zemědělské družstvo: KNCU co-operative

Nadmořská výška pěstování: 1400 - 1900 m.n.m.

Podíl Fairtrade: 100%

Kávu skladujte v suchu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.

BIO mléčná čokoláda s karamel. mandlemi a mořskou solí 37% 100g

Chuť: Lahodná belgická mléčná čokoláda s kousky zkaramelizovaných mandlí. Doslazená přírodním třtinovým cukrem.

Složení: nerafinovaný třtinový cukr*°, kakaové máslo*°, sušené mléko*kakaová hmota*°, mandle*° 5%, sůl, přírodní vanilka*°Podíl kakaa: min. 37%.

*produkce ekologického zemědělství °produkce Fairtrade.

Podíl Fairtrade: 78.6 %

Obsahuje mléko a mandleMůže obsahovat stopy jiných ořechů sóju.
VHODNÉ PRO VEGETARIÁNY a CELIAKY.

Výživové údaje na 100g: Energetická hodnota 2369kJ/568kcal, tuky 38g (z toho nasycené mastné kyseliny 22g),

sacharidy 49g (z toho cukry 48g), bílkoviny 7.7g, sůl 0.5g, vláknina 2.1g.

Skladujte v suchu.

Plně kompostovatelné balení. Vnitřní obal je vyroben z tzv. butter paper (pečící papír z celulózy = biologicky rozložitelné do 60 dní).

Kategorie: Káva, čaj, horká čokoláda, instantní nápoje
Potraviny vše: BIO
Superpotraviny: BIO