Káva BIO Machu Picchu SCA 82 - zrnková káva 227g Cafédirect

Kód: KA8532
183 Kč 163 Kč bez DPH 806 Kč / 1 kg
Bohatá a jemná chuť s tóny hořké čokolády a oříšků. Pěstováno v extrémních nadmořských výškách v srdci incké oblasti peruánských And v blízkosti posvátného místa hory Machu Picchu. 100% Arabika. Síla pražení 4/5.

Chuť: bohatá a jemná káva s příjemnými tóny hořké čokolády a oříšků. Tóny kávy jsou dány charakteristickým minerálním složením podloží, na kterém rostlina vyrůstá.

Doporučená příprava: Doporučujeme minimálně 7g kávových zrn na jeden šálek. Podle hrubosti mletí je tato káva vhodná pro přípravu espressa, do překapávače, kafetieru a filtru.

Síla pražení: 4. stupeň z 5 (silné pražení, bez kyselosti)

Odrůda: Bourbon, Typica, Caturra

Složení: 100% BIO Arabika. Ručně sbíraná.

SCA skóre: > 82 (výběrová káva) dle Specialty Coffee Association.

Výběrová káva (z angl. specialty coffee) je vyráběna z kávových zrn té nejvyšší kvality a nejčastěji se jedná o druh arabica. Dle stanov asociace Specialty Coffee Association (SCA) je termínem výběrová káva označena taková káva, která při degustaci získá v celkovém souhrnu minimálně 80 a více bodů. Pro porovnání, běžné kávy dostupné v obchodech dosahují skóre mezi 50 – 79 body.

Země původu: Peru.Suroviny nejsou geneticky modifikovány. Pěstováno v extrémních nadmořských výškách v srdci incké oblasti peruánských And v blízkosti posvátného místa hory Machu Picchu.

Zemědělské družstvo: HUADQUINA

Nadmořská výška pěstování: 1500 - 1900 m.n.m.

Podíl Fairtrade: 100%

Kávu skladujte v suchu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.

Kategorie: Káva, čaj, horká čokoláda, instantní nápoje
Káva: Zrnková