Rudolf Jelínek Griotte 18% 0,5 l (holá láhev)

Griotte je ovocný likér, který pro vás RUDOLF JELÍNEK vyrábí z ušlechtilých odrůd višní, borůvkové šťávy, meruňkového, třešňového a švestkového destilátu. Díky těmto surovinám má výsledný likér ojedinělé aroma a chuť čerstvého ovoce.

Dostupnost 5 dnů
Kód produktu LIK00100
Značka RUDOLF JELÍNEK (pálenky)
Kategorie Likéry

Likéry podle typu Ovocné

PJ Avatar autora | 24.4.2019
Jsem spokojená, ale původně jsem chtěla 30% griotku v úplně jiné lahvi (v konické). Ta se pravděpodobně již na trhu nevyskytuje a výrobce Jelínek ji asi ani nevyrábí, škoda. Byla mnohem lepší, ale i ta 18 % je dobrá, nepřipomíná to už tolik Jelínka, ta 30 % byla výjimečně dobrá.
HR Avatar autora | 17.1.2019
Spokojena????

Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK sezabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.

Výrobky společnosti jsou známy ve všech koutech České republiky ale také ve světě. Na tradici vývozu výrobků do zahraničí, kterou Rudolf Jelínek započal vývozem košer destilátů na zámořské trhy v USA již v roce 1934, navazuje společnost i nyní.

Vlajkovou lodí společnosti je slivovice, kterou vyrábí v několika variantách (bílá, zlatá, jubilejní, kosher, atd.) Dále produkuje značkové ovocné destiláty té nejvyšší kvality jako hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Prémiovými výrobky jsou kosher destiláty, při jejichž výrobě nebyly použity suroviny, výrobní zařízení a postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Výroba kosher destilátů probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů. Kosher certifikát udělený americkou Ortodoxní Unií potvrzuje nejvyšší kvalitu tohoto destilátu.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK  navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná.

Kolem poloviny 18. století se ve výrobním sortimentu objevila později tak slavná slivovice. Od počátku 19. století výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. A vlivem příhodných klimatických podmínek se právě na Vizovicku mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám.