Vážení zákazníci, z důvodu velkého náporu objednávek vlivem vánoční sezóny a přetížení dopravců se expedice objednávek může lehce opozdit. Děkujeme za pochopení.

Royal Oporto 20 YO 0,7l + Royal Oporto 10 YO 0,2l

Při nákupu 1 ks Royal Oporto 20 Years Old dostanete zdarma 1 ks Royal Oporto 10 Years Old o obsahu 0,2L.

Měrná cena 1 321 Kč / 1 l
Kód produktu PV073
Značka Royal Oporto (portské)
Kategorie Portské víno, sherry, madeira

Royal Oporto 20 Years aged Tawny 0,75 l, toto víno je výsledkem dlouhého zrání v dubových sudech. Minimální stáří vín použitých ve směsi je 20 let. Pro výrobu byly použity odrůdy: Tinta Francisca, Tinta Carvalha, Tinta Roriz, Touriga Francesa, Touriga Nacional. Již ve vůni nabízí ohromnou paletu delikátních a vyzrálých tónů. Jantarovokaštanová barva s okrovými okraji. Bohaté a hluboké aroma přechází v nevšední sametovou chuť, s tóny koření, lékořice, vlašských ořechů, vanilky, marmelád a v závěru tóny dubového dřeva. Je komplexní, bohaté, vyzrálé a decentní. Royal Oporto oslavilo v roce 2006 neuvěřitelných 250 let založení.

Ocenění:

The Wine Spectator - 91 bodů
Mundus Vini 2013: zlatá medaile
Wine & Degustation 1/2012: Grand test - stříbrná medaile

Portské vína Portské víno

Od založení roku 1756, kdy portugalský král José I. zakládá vydáním Královské Charty společnost Real Companhia Velha, roste důležitost společnosti, což dokazuje spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně. V době založení společnost vlastní vinice o celkové rozloze 1 500 hektarů (v Portugalsku se nazývají Quintas), které jsou roztroušeny po celém údolí Douro. Dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. K nejproslulejším Quintas, které leží v těch nejlepších polohách, patří: Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno však zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia, kde je ho na ploše 180 000 m2 uloženo na 40 milionů litrů. V roce 2006 oslavila Real Companhia Velha 250 let existence a nepřerušené produkce portských vín. Znamená to nejen bohatou historii, ale také určitý závazek pro budoucnost. Není mnoho starých společností a zvláště ne vinařských. Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem vynikající značky Royal Oporto.