Provoz e-shopu NEPŘERUŠEN. Dále dodáváme na výdejní místa i na adresy. Provozna Vsetín otevřena PO-PÁ 10:00 - 17:00

Royal Oporto Vintage Porto 2000 0,75 l Real Companhia Velha

Dostupnost 3 dny
Měrná cena 1 865 Kč / 1 l
Cena 1 156 Kč bez DPH
Kód produktu VIPOR0101
Značka Royal Oporto (portské)
Kategorie Portské víno, sherry, madeira

Vyrábí se jen v dobrých ročnících. Je to bohaté, plné, lahodné a vyvážené víno. Dozrává xx let v dřevěných sudech. Jedná se o velmi kvalitní portská vína ve stylu ruby. Po otevření ovšem není nutné ihned vypít, víno nemá tolik výrazné množství sedliny a vydrží otevřené i několik týdnů.

Portské vína Portské víno

Od založení roku 1756, kdy portugalský král José I. zakládá vydáním Královské Charty společnost Real Companhia Velha, roste důležitost společnosti, což dokazuje spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně. V době založení společnost vlastní vinice o celkové rozloze 1 500 hektarů (v Portugalsku se nazývají Quintas), které jsou roztroušeny po celém údolí Douro. Dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. K nejproslulejším Quintas, které leží v těch nejlepších polohách, patří: Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno však zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia, kde je ho na ploše 180 000 m2 uloženo na 40 milionů litrů. V roce 2006 oslavila Real Companhia Velha 250 let existence a nepřerušené produkce portských vín. Znamená to nejen bohatou historii, ale také určitý závazek pro budoucnost. Není mnoho starých společností a zvláště ne vinařských. Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem vynikající značky Royal Oporto.