Health Link BIO konopný olej 250ml - expirace 09/2019

Neohodnoceno

Doprodej BIO Efekt lupa

BIO panenský konopný olej je bohatým zdrojem cenných esenciálních nenasycených mastných kyselin typu omega-3 a omega-6 a rostlinných sterolů. Obsahuje také minerální látky jako je vápník, hořčík, draslík nebo železo a vitaminy A, E, D a některé ze skupiny B.

Kód produktu OLE0000104
Značka Health Link (superpotraviny)
Kategorie Superpotraviny, Bio

CHARAKTERISTIKA

Konopí seté je jednoletá dvoudomá rostlina původem ze střední Asie, která dorůstá do výšky až 4 m. Konopný olej se získává šetrným lisováním ze semen za nízkých teplot do 40 °C, bez přístupu světla a vzduchu. Díky jeho obsahu vzácné směsi bioaktivních složek, se řadí mezi nejcennější rostlinné olejena světě. Pro výrobu tohoto BIO konopného oleje jsou použita semena konopí z ekologického pěstování. Nepřidávají se žádná chemická rozpouštědla ani jiné přísady. Je pro něj charakteristická světle zelená barva s přírodní zemitou chutí a se salámovou dochutí.

Konopný olej má vynikající regenerační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Užívat jej může každý, je vhodný i pro těhotné ženy, vrcholové sportovce nebo těžce pracující. Jeho účinky příznivě ovlivňují metabolismus a imunitní systém. Působí také jako antioxidant. Napomáhá snižovat cholesterol v krvi, podporuje správnou srdeční činnost a krevní oběh. Bývá doporučován jako prevence proti civilizačním chorobám. Pravidelné užívání podporuje kvalitní spánek a snižuje únavu.

Široké využití má i v kosmetice, přidává se například do masážních emulzí. Uvolňuje ztuhlé klouby, páteř a svaly. Výborný je i na akné a jiná kožní onemocnění – například ekzémy, plísně nebo opary a popraskanou kůži. Přímou aplikací zmírníte bércové vředy, křečové žíly a také následky popálenin. Formou vlasových zábalů obnovuje a dodá přirozený lesk a sílu vašim vlasům.

Konopný olej je výborným doplňkem také v kuchyni. I když není určen pro smažení, pečení a vaření, výborně se hodí do zeleninových nebo těstovinových salátů.

Konopný olej můžete užívat jedenkrát denně při jídle kávovou lžičku. Pokud trpíte chronickou zácpou, doporučuje se užívat olej ráno na lačno.

SLOŽENÍ

Složení: BIO panenský konopný olej z prvního lisování za studena.

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě max do. 20°C. Po otevření uchovávejte v lednici. Láhev pečlivě uzavírejte. Nezahřívejte! Olej chraňte před přímým slunečním zářením a přístupem vzduchu.

Objem: 250 ml

PRŮMĚRNÉ NUTRIČNÍ HODNOTY VE 100 G

Energetická hodnota 3453 kJ/840 kcal
Tuky, z toho: 100 g
 - nasycené mastné kyseliny 11 g
 - mononenasycené mastné kyseliny 14 g
 - polynenasycené mastné kyseliny, z toho: 75 g
    - kyselina linolová (omega-6) 58 g
    - kyselina gamma-linolenová 3.3 g
    - kyselina alfa-linolenová (omega 3) 17 g
Sacharidy, z toho: 0 g
 - cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 mg
vitamin E 9 mg*

* Odpovídá 75 % doporučené denní dávky.

Potraviny vše RAW

Společnost Health Link, s.r.o. se od svého vzniku v roce 2000 zabývá výrobou kvalitních potravinových doplňků (Spirulina, Chlorella, mladá pšenice) a vybraných přírodních produktů, jako jsou jedlé oleje, superpotraviny, přírodní sladidla nebo esenciální oleje a další.

Nabízíme řadu potravin bez obsahu lepku, řepného cukru nebo mléčné složky.

Dodáváme také kvalitní suroviny (např. třtinový cukr) pro výrobu cukrářských produktů a přísady vhodné do cukrovinek, jogurtů, cereálií, zmrzlin, nápojů apod. (mezi ty známé patří např. prémiová vanilka Bourbon z Madagaskaru, borůvkový či brusinkový prášek, mezi ty méně známé pak prášek z plodů Lucumy, macy, mesquite nebo camu camu).

Naší snahou je neustále reagovat na měnící se nároky a preference trhu, a proto do našeho produktového portfolia průběžně zařazujeme nové výrobky, které jsou pro koncového zákazníka atraktivní a v některých případech neznámé či exotické.

Maximální kvalitu našich výrobků zajišťujeme především pečlivým výběrem prvotních surovin. Ty pocházejí výhradně od prověřených pěstitelů z různých koutů světa, kteří dodržují zásady ekologického zemědělství a kteří jsou současně schopni zajistit konkurenceschopné ceny svých komodit.

Naše vlastní výrobní a zpracovatelské zařízení se může pochlubit následujícími prvky:

- Kapslovací stroj na výrobu želatinových kapslí

- Homogenizační zařízení na výrobu práškových směsí

- Homogenizační zařízení na výrobu tekutých směsí

- Plnicí linka vhodná pro plnění kapslí, tekuté i práškové hmoty

Díky našemu vlastnímu výrobnímu zařízení jsme schopni se rychle přizpůsobit požadavkům zákazníků a vyrábět naše produkty podle vlastních originálních receptur.

Naše výrobky docení každý, kdo hledá alternativu k zaběhnutému způsobu stravování a kdo se snaží kvalitními potravinami a nutričně hodnotnými doplňky změnit svůj životní styl a dodat svému tělu potřebnou energii a živiny na přírodní bázi.