BIO Fazole Borlotti sterilované 400 g Rapunzel

Kód: BIO4190077
53 Kč 47 Kč bez DPH
Vyprodáno

Fazole Borlotti sterilované BIO 400 g Rapunzel pochází z Itálie a jsou tepelně zpracovány a tudíž určené k přímé konzumaci.

Charakteristika
Fazole Borlotti v BIO kvalitě firmy Rapunzel představují vynikající řešení pro ty, kterým vadí zdlouhavé namáčení a vaření luštěnin. Tyto fazole není třeba namáčet a vařit, a proto se hodí k rychlé a snadné přípravě pokrmů. Ideální jsou do míchaných salátů nebo jako zavářka do polévek.

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie:
353 kJ / 84 kcal; Tuky: 0.9 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g; Sacharidy: 9,8 g – z toho cukry <0.5 g; Vláknina: 7 g; Bílkoviny: 5,7 g; Sůl: 1 g;

BIO výrobek pod kontrolou: IT-BIO-008

Složení
Bio barevné obří fazole, voda, mořská sůl.

Země původu
Itálie

400g / 240g váha odkapaného podílu

Kategorie: Trvanlivé potraviny
Potraviny vše: BIO

V současné době patří firma Rapunzel mezi největší prodejce biopotravin v Evropě. Pomocí vlastních projektů v zahraničí zajišťuje špičkovou kvalitu a přesnou znalost původu surovin, díky které nemůže dojít k záměně bioproduktů s produkty z konvenčního zemědělství. Projekty v rozvojových zemích navíc fungují jako fair trade projekty, které pomáhají místním zemědělcům i celému regionu.

1974

Tři přátelé, Joseph Wilhelm, Jennifer Vermeulen a Hans-Peter Erlinger, zakládají podnik s cílem prodávat zdravé potraviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.1975V Augsburku je otevřen obchod se zdravou výživou „RAPUNZEL” s biozahradnictvím a chlebem z pece.

1979

Podnik i nabídka zboží se rozrůstá. Rapunzel přesídlil na bývalý statek v Allgäu. Začíná vyrábět oříškové pasty a müsli a fungovat jako velkoobchod.

1980

Joseph Wilhelm cestuje do Itálie a Turecka, aby na místě odstartoval první projekty kontrolovaného ekologického zemědělství. Tyto projekty stále hrají důležitou roli.

1986

Přestěhování do objektu bývalé mlékárny v Legau.

1989

Zahájení provozu kanceláře v tureckém Izmiru. Zařízení vlastní laboratoře na kontrolu kvality v Legau.

1990

Přeměna na akciovou společnost.1991Založení dceřinné společnosti RAPUNZEL FRANCIE nedaleko Avignonu.1996Založení dceřinné společnosti PURE ORGANIC v USA.1997Založení RAPUNZEL TURECKO a RAPUNZEL IBERICA (Španělsko).

2003

RAPUNZEL NATURKOST AG zaměstnává cca 240 pracovníků. Ve skladu v Legau změní denně 200 tun zboží svého majitele. Nedaleko od Legau stojí logistické centrum o ploše 7500 čtverečních metrů. Plně automatické regály nabízejí místo na 12 tisíc palet. Zboží je expedováno na osmi nákladových rampách a uchováváno v jedné ze třech skladovacích teplotních zón: 4, 10 nebo 15°C.