Botter Chianti DOCG - suché červené víno 11,5% 0,75l

Kód: VIF0000210
Vyprodáno

Suché víno s intenzivní červenou barvou, s excelentním vinným aroma, v chuti vyvážené a harmonické, s příjemným podtextem tříslovin. Víno se středně plným tělem a dlouhým suchým dozvukem.

Vinifikace

Sběr hroznů v druhé polovině září, tradiční vinifikační proces červených vín, macerace 7-8 dní pro zdůraznění barvy a struktura vína,  fermentace a malolaktická fermentace probíhá při kontrolované teplotě 25-27°С, zrání v nerezových tancích.

Degustace

Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: Sangiovese
Vína podle Země: Italská

Společnost Casa Vinicola Botter Carlo vznikla jako maloobchod v roce 1928 v regionu Veneto, který prodával víno v sudech a demižonech do restaurací a malým maloobchodníkům. V 50. letech začala společnost pod vedením druhé generace rodiny Botter prodávat víno v lahvích a začala rozšiřovat svoji působnost nejen v rámci Itálie, ale i v rámci Evropy. V 70. letech se společnost stala korporací, jejíž kapitál spravují pouze členové rodiny. Stále více se zaměřovala na export a tak již o deset let později vyvážela až 90% své produkce. Na konci 90. let vstoupila do společnosti třetí generace rodiny a začala s modernizací vinic i vinařství. Nyní se zaměřuje spíše na výrobu vysoce kvalitních vín.

Vytrvalost a houževnatost jsou hlavními charakteristikami úspěchu vinařství. Zároveň ale i mikroklima, ve kterém se vinařství nachází, se na této skutečnosti značně podílí. Oblast Itálie, kde se Casa Vinicola Botter nachází (několik kilometrů od Benátek část Friuli) je ve skutečnosti požehnanou oblastí. Hlavní část vinic se nachází v oblasti Piave DOC a přechází až do oblasti Friuli DOC. Výroba se však nesoustřeďuje pouze na oblast Veneta, ale vinařství neustále rozšiřuje svou působnost i do ostatních oblastí Itálie. Příkladem toho je i započatá spolupráce s důležitými výrobci vína v Puglii.