Vážení zákazníci, z důvodu velkého náporu objednávek vlivem vánoční sezóny a přetížení dopravců se expedice objednávek může lehce opozdit. Děkujeme za pochopení.

Hardys Bankside Shiraz 0,75 l

Hardys Bankside Shiraz 0,75l

Kód produktu VIAU0000101
Značka Hardys (víno)
Kategorie Víno

Degustace:  Suché víno temně rudé barvy s fialkovými odlesky. Intenzivní aroma ostružin a višní doprovázené tóny vanilkového dubu. V chuti lehké, středně tělnaté s  vjemy tmavého bobulovitého ovoce s tóny hřebíčku, skořice, muškátového oříšku a černého pepře. Jemná struktura, hebké třísloviny a ovocitě nasládlý vjem dělají toto víno velmi přívětivým.

Vinifikace: Řada vín Bankside je pojmenována podle první vinice a vinařského sklepa, které Thomas Hardy zakoupil v roce 1853. Bohužel byly požárem roku 1904 kompletně zničeny a tato vína jsou tedy vzpomínkou na začátky rodinného vinařství.
Hrozny pochází z centrální části Jižní Austrálie, konkrétně z Riverlandu a Murray Darling. Mísí se hrozny z více viničních ploch tak, aby byl vytvořen komplexní a bohatý chuťový profil.

Gastronomie: Ideální k vydatným červeným masitým jídlům.

Země původu: Austrálie   Vinářská oblast: Jihovýchodní Austrálie
Odrůda: Shiraz   Ročnik: na dotaz
Objem: 0,75   Konzumace: 16 - 18 °С
      Zrání v dubovém sudu: Ne
Kombinace k: Červená masa
Vína podle barvy Červená vína
Vína podle odrůd Ostatní červené odrůdy
Vína podle Země Australská

HB Avatar autora | 25.11.2020
Toto vín o dobře znám, žila jsem 30 let v Austrálii a je moc dobré

Vína, která nabízíme jsou špičkou mezi rozsáhlou řadou vín Hardys. V rámci zachování tradice jsou vína vyráběna pomocí prastarých technik v původním vinohradu s použitím tradičních lisovacích košů spolu s moderními chlazenými nerezovými tanky.

Výsledkem jsou vína výjimečné komplexnosti a charakteru odpovídající ambicím Thomase Hardyho, který chtěl vyrábět kvalitní vína, která budou oceněna na trzích po celém světě. Jako pocta zakladateli společnosti byl před dvaceti lety uveden na trh Thomas Hardy Cabernet Sauvignon.

Každý ročník je vyroben z nejlepších hroznů odrůdy Cabernet, které se pěstují na rozsáhlých pozemcích společnosti. Vzhledem k populárnosti těchto vín a silné konkurenci mezi výrobci není divu, že se toto víno zdokonaluje s každým vyrobeným ročníkem.

Eileen Hardy, první dáma australské výroby vín, pracovala v rodinném podniku celý svůj život. Na osmdesáté narozeniny v roce 1973 rodina uvedla "Eileen Hardy Special Bin 80" jako uznání jejích zásluh ve společnosti. Od prvního vyrobeného ročníku se Eileen Hardy Shiraz vyrábí každý rok. Stejně jako Thomas Hardy Cabernet je i Shiraz vyráběn z nejlepších hroznů, které lze na vinicích společnosti nalézt. O několik let později byl vyroben Eileen Hardy Chardonnay, aby ukázal to nejlepší z bílých vín Hardys. Eileenin vnuk Bill, nynější vrchní enolog ve společnosti, je pátou generací Hardyů a pra pravnuk Thomase Hardyho.

Oblasti, ve kterých se nachází vinice rodiny Hardy jsou: Jihovýchodní Autrálie, Jižní Austrálie, Tumbarumba, Yarra Valley, Tasmania, McLaren Vale, Coonawarra, Margaret River, Adelaide Hills, Pemberton a Clare Valley.