Meridia Primitivo IGT Puglia, Botter 0,75L

Kód: VI00091
Vyprodáno

Suché víno tmavě rubínové barvy s fialovými odlesky, s intenzivním a bohatým aroma s tóny švestek. V chuti převládá vjemem suchosti s jemným podtextem koření a lékořice. Elegantní víno s plným tělem, dobře zakulacené, s příjemně vyváženými taniny a dlouhým dozvukem.

Vinifikace

Sběr hroznů v září, fermentace na slupkách tradiční metodou výroby červeného vína. Fermentace trvá minimálně 10 dnů při kontrolované teplotě 26 - 28°C, macerace při kontrolované teplotě po dobu 6 měsíců.

Degustace

Prague Wine Trophy 2019 - Gold Medal

Společnost Casa Vinicola Botter Carlo vznikla jako maloobchod v roce 1928 v regionu Veneto, který prodával víno v sudech a demižonech do restaurací a malým maloobchodníkům. V 50. letech začala společnost pod vedením druhé generace rodiny Botter prodávat víno v lahvích a začala rozšiřovat svoji působnost nejen v rámci Itálie, ale i v rámci Evropy. V 70. letech se společnost stala korporací, jejíž kapitál spravují pouze členové rodiny. Stále více se zaměřovala na export a tak již o deset let později vyvážela až 90% své produkce. Na konci 90. let vstoupila do společnosti třetí generace rodiny a začala s modernizací vinic i vinařství. Nyní se zaměřuje spíše na výrobu vysoce kvalitních vín.

Vytrvalost a houževnatost jsou hlavními charakteristikami úspěchu vinařství. Zároveň ale i mikroklima, ve kterém se vinařství nachází, se na této skutečnosti značně podílí. Oblast Itálie, kde se Casa Vinicola Botter nachází (několik kilometrů od Benátek část Friuli) je ve skutečnosti požehnanou oblastí. Hlavní část vinic se nachází v oblasti Piave DOC a přechází až do oblasti Friuli DOC. Výroba se však nesoustřeďuje pouze na oblast Veneta, ale vinařství neustále rozšiřuje svou působnost i do ostatních oblastí Itálie. Příkladem toho je i započatá spolupráce s důležitými výrobci vína v Puglii.