Miguel Torres Altos Ibericos Crianza Tempranillo 0,75

Kód: VI89398
Vyprodáno

Má neprůhlednou, třešňově červenou barvu. Odrůdová vůně s aroma květin a ovoce, jako jsou jahody nebo maliny, doplněné o tóny koření a kouře, získaného ze zrání v sudech. Hladká a sametová chuť s jemnými a šťavnatými tříslovinami. Hodí se k červeným masům, tučným rybám a sýru.zrání v dřevěných sudech.

Původ vína

Země původu: Španělská vína
Vinařská oblast: Rioja
Vinařství: Miguel Torres

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Tempranillo
Obsah alkoholu : 13.5 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 2. roce

Archivace : 2-8 let
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle Země: Španělská
Vinařské oblasti Španělska: Rioja

Vinařství Torres se řadí mezi nejstarší vinařství světa. Bylo založeno již v roce 1870 a nyní již pátá generace řídí její chod. Závazek k půdě, lidem a vášni pro šíření vinařské kultury byl a stále je hlavní hodnotou vinařství.

Torres je největším vlastníkem vinic klasifikovaných v „Denomination of Origin (DO) of Penedès" a zároveň největší vinařskou společností ve Španělsku. Od roku 1979 vyrábí víno také v Chile a od roku 1986 také v Kalifornii (zde pod značkou Miramar). Ve Španělsku kromě Penedés vlastní vinice také v regionech Conca de Barbera, Toro, Jumilla, Ribera del Duero, Priorat a Rioja.

Svá vína exportuje do více než 140 zemí světa. Bez nadsázky se tak dá říct, že se jedná o nejvýznamnější vinařskou „značku" světa. I přes svou velikost si Torres udržuje svoji rodinnou atmosféru - vedení společnosti je stále v rukou členů rodiny, kteří se aktivně podílejí na výrobě vína. Od roku 2012 celou společností řídí Miguel Torres Maczassek, kterému předal vedení jeho otec Miguell A. Torres - ten v současné době působí jako
prezident společnosti.

Každý rok vinařství obdrží celou řadu ocenění - namátkou „Nejvýznamnější vinařství roku 2000" nebo „Evropské vinařství roku 2006", ale i „Nejodivuhodnější vinařská značka světa 2015", stejně jako Miguel A. Torres
osobně. Zmiňme například „Muž roku 2002", „Cena za celoživotní dílo 2010", což zopakoval i v roce 2012.