Piedra Negra Reserva Cabernet Sauvignon 0,75l

Kód: VI89543
Vyprodáno

Elegantní vůně s tóny kouře a čokolády. Harmonická a vyvážená chuť s dobře strukturovanými tříslovinami a s odrůdově typickými tóny černého rybízu.Doprovodí smažené jehněčí maso, dobře se pije i samostatně pro radost.6–9 měsíců zrání v použitých dubových sudech, 2–4 roky staré.

Původ vína

Země původu: Argentinská vína
Vinařská oblast: Mendoza
Vinařství: Bodega Piedra Negra

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Obsah alkoholu : 13.5 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 2. roce

Archivace : 3-6 let
Druh vína :
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle Země: Argentinská vína
Vinařské oblasti Argentina: Mendoza

Bodega Piedra Negra je mladá a ambiciózní společnost založená syny André Lurtona – renomovaného obchodníka a producenta z Bordeaux (Château Bonnet, Dauzac, La Louviere aj.). Oba bratři využili svých zkušeností a postupně začali s produkcí vín v dalších světových oblastech.

Mimo Francie je to Španělsko, Chile, Austrálie, Uruguay, ale hlavně Argentina. V roce 1992 společnost zakoupila 300 hektarů v regionech Tunuyan a Barancas, jižně od argentinské Mendozy, a postupně začala s výrobou vín, která sklidila velký mezinárodní ohlas. Tato vína se
dále úspěšně umísťují ve světových soutěžích, a to zvláště v posledních letech. Navzdory všeobecnému technologickému pokroku mnoha
výrobců vín na celém světě nemají vína vždy vyrovnanou kvalitu a spotřebitelé si tak nemohou být zcela jisti výběrem.

Jacques a François Lurton se snaží tuto nejistotu překonat, a tak vytvořili působivou kolekci vín z rozmanitých částí světa. Každé s vlastním stylem, vybrané z nejlepších možných „terroir". Vína jsou vyrobená pod vedením vlastního týmu enologů a nabízejí znamenitou hodnotou vzhledem k ceně.