Prunotto Barolo DOCG Reserva Bussia Vigna Colonello 0,75 l

Kód: VI99837
1 523 Kč 1 259 Kč bez DPH 2 031 Kč / 1 l
Vyprodáno

Červená barva s rubínovými odlesky v barvě. Květinová vůně okvětních lístků růží spolu s dokonale zralým červeným ovocem (maliny a granátová jablka) a kořeněnými a balzamikovými tóny. Chuti jsou intenzivní s plnými, obklopujícími a vláčnými taniny a dlouhým a trvalým závěrem.

Jeho pevná struktura a pevné tělo se výborně hodí k pokrmům z masa a zvěřiny a k sýrům.

Fermentace, prováděná v nerezovém tanku při maximální teplotě 30 °C, trvala přibližně 15 dní. Malolaktická fermentace byla ukončena před koncem zimy.

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle Země: Italská
Vinařské oblasti Itálie: Piemonte

Vinařství Prunotto bylo založeno v roce 1904 – v té době jako družstvo pod názvem „Ai Vini delle Langhe“. První sklizeň zde proběhla hned v následujícím roce 1905. Díky krizi a první světové válce se rozvoj družstva téměř zastavil. Znovu se zde k výrobě vína vrátili až v roce 1922, kdy však mnoho členů z družstva vystoupilo.

Vinařství začalo mít vážné ekonomické problémy. Během této krize se mladý Alfredo Prunotto oženil se svou ženou Luiginou, převzal družstvo a dal novému vinařství své jméno. Díky jejich velikému úsilí se vinařství velmi rychle proslavilo, vína se začala vyvážet do celého světa - první do jižní Ameriky a následně do USA. V roce 1956 se Alfredo rozhodl odejít z vedení, předává společnost svému příteli a znalci vína panu Beppe Colla, kterého později následoval i jeho
bratr Tino Colla.

V roce 1972 byl postaven v blízkosti města Alba nový, moderní vinařský dům a sklepy, kde Prunotto vyrábí svá vína dodnes. Marchese Antinori začal s Prunotto spolupracovat v roce 1989 - nejdříve jen distribučně a od roku 1994, kdy se bratři Colla dožívají důchodového věku, přebírá kontrolu nad výrobou
a celým chodem společnosti - vždy s důrazem na zachování nejvyšší kvality vín, tedy filozofií nastavenou již Alfredo Prunottem.