Robert Mondavi Gnarly Head Old Vine Zinfandel 0,75l

Kód: VI971
Vyprodáno

Hrozny pocházejí z oblasti Lodi, která je známá výbornými podmínkami pro odrůdu Zinfandel. Vinice jsou výrazně zvlněné a 35-80 let staré, což z nich děla jedny z nejstarších vinic v Kalifornii. Víno se prezentuje aroma ostružinového a třešňového džemu s dotekem černého pepře. Dobře se hodí k dušeným žebrům, kuřecím enchiladas nebo tmavé čokoládě. Zraje v dubových sudech ( kombinace amerických a francouzských )

• Zinfandel

• Země původu: Americká vína
  • Vinařská oblast: Napa Valley

Vlastnosti

• Objem: 0,75 l
  • Konzumace: po 2. roce
  • Dekantace: ne
  • Archivace: 3-6 let
  • Počet v kartonu: 6 ks
  • Kategorie, třída: 5
  • Intenzita: 5
  • Složení: obsahuje siřičitany

Kategorie: Víno
Vína podle barvyvína: Červená vína
Vína podle Země: Americká (kalifornská)
Vinařské oblasti Americká: Napa Valley

Novátor a vinařský umělec, otec kalifornských vín a nejznámější vinař USA. Od roku 1966, kdy založil rodinný vinohrad, stoupá hvězda této slavné značky a udává trend moderního kalifornského vinařství.

Nová technologie, skvělý marketing a především prvotřídní kvalita opanovala nejprve Ameriku a posléze i světové trhy. Největší renomé získal Mondavi se svým Cabernetem Sauvignon Reserve, pocházejícím z nejlepších vinic střední Napa Valley.

Světová partnerství

Jako první americká společnost začal Robert Mondavi aktivně spolupracovat s předními světovými výrobci vín. Největší rozruch vyvolalo slavné Opus One, vytvořené v partnerství s baronem Philippem de Rothschildem, vlastníkem Château Mouton Rothschild, s nímž Robert Mondavi v roce 1979 založil partnerskou společnost 50/50 na výrobu vína „jedinečného ducha a kvality".

Velké investice směřovaly do Chile, kde v roce 1996 založil s rodinou Eduarda Chadwicka vinařství Caliterra či ultra premium chilské víno Seña. V kolébce vinného světa, Francii, začal v roce 1977 v regionu Languedoc-Montpellier vyrábět značku Vichon, původně vyráběnou v Napa Valley.

V dalším, dnes již proslulém spojení s exkluzivním výrobcem z Itálie Marchesim de' Frescobaldi začal Mondavi roku 1995 vyrábět vína jako Luce a Danzante.
V roce 2000 společně koupili rozsáhlé vinice La Capitana v Toskánsku, vhodné pro výrobu vína Lucente.