Provoz e-shopu NEPŘERUŠEN. Dále dodáváme na výdejní místa i na adresy. Provozna Vsetín otevřena PO-PÁ 10:00 - 17:00

Rulandské bílé polosuché pozdní sběr 2018 0,75l Lechovice

Víno je světle žluté barvy s neutrální i mandlovou chutí

Kód produktu VI2522
Značka Vinné sklepy Lechovice (víno)
Kategorie Víno

Rulandské bílé pozdní sběr 2011 0,75l Lechovice. Vzniklo pupenovou mutací Rulandského šedého. Vyžaduje hlinité půdy s dobrou vododržností a vysokým obsahem uhličitanu vápenatého. Na takových půdách intenzivně asimiluje a dosahuje cukernatosti na výrobu pozdních sběrů a výběrů. Víno je světle žluté barvy s neutrální i mandlovou chutí. Svým delším zráním nabývá na kvalitě a dostává svou typickou chuť a buket. Vyznačuje se zlatozelenou barvou. Doporučujeme : Hodí se k hovězímu masu, divočině, ale i k měkkým sýrům s bílou plísní.

Obsahuje stopy: neuvedeno

Alergeny: oxid siřičitý

Země původu: ČR

Výrobce: Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.

Skladování: skladujte v suchu od 5-25°

Návod k použití: neuvedeno

Složení: víno,oxid siřičitý

Výživové údaje: neuvedeno

Vína podle barvy Bílá vína
Vína podle klasifikace Pozdní sběr
Vína podle odrůd Rulandské bílé
Vína podle Země Moravská

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837. Technické řešení sklepních prostor, které si můžete prohlédnout, zajišťuje stabilní teplotu 12 stupňů Celsia a prostředí ideální pro výrobu a zrání vína v sudech.

Nynější společnost vzniká v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic společnosti, jejichž poloha je zachována již po staletí, je 230 ha vinic. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.

V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost  typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.

Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany ve vinici. Společnost byla v lednu roku 2006 certifikována podle normy ISO 9001, která zajišťuje dodržování požadavků tak, aby se jakost výrobků, které firma dodává na trh, stále zlepšovala a byla kontrolována. Dále pak podle normy ISO 14001, která zajišťuje zavedení a udržování takových postupů, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Od roku 2011 jsme také držitelem certifikátu bezpečnosti potravin podle ISO 22000.

Vinné sklepy Lechovice jsou největší výrobci vína z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.

Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nerezových nádržích za pomoci nových technologií, odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje moderní plnicí linka. Naše velkokapacitní klimatizované sklady umožňují dozrávání vína v lahvích ještě před expedicí.