Ryzlink Rýnský Slámové sladké 0,2 l Lechovice

Kód: VI89712
408 Kč 337 Kč bez DPH 2 040 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné

Víno vyrobené z hroznů skladovaných před zpracováním na slámě či rákosu nebo zavěšených ve větraném prostoru po dobu alespoň 3 měsíců. Nejprve je nutno vybrat ty nejlepší hrozny odrůdy a nechat je dozrát na keři do podzimu. Hrozny se pečlivě přebírají a v bedničkách transportují na místo k dozrávání, kde se kontrolují, obracejí a vystřihují případné nahnilé bobulky. Vysušené a zdravé hrozny, připomínající hrozinky, se pomalu lisují. Pro malé množství suroviny se vše dělá tradičně ručně. Výlisnost u těchto hroznů je cca 15 - 20 % (průměrná výlisnost u klasického vína je pro srovnání 75 – 80 %). Vzniklý mošt se zakváší speciálními kvasinkami a dále se školí.

Doporučujeme: k sladkým pokrmům, dezertům, moučníkům, husím játrům na medu.

Vlastnosti vína

Vína podle klasifikace: Pozdní sběr
Vína podle odrůd: Rulandské šedé
Vína podle Země: Moravská

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837. Technické řešení sklepních prostor, které si můžete prohlédnout, zajišťuje stabilní teplotu 12 stupňů Celsia a prostředí ideální pro výrobu a zrání vína v sudech.

Nynější společnost vzniká v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic společnosti, jejichž poloha je zachována již po staletí, je 230 ha vinic. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.

V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost  typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.

Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany ve vinici. Společnost byla v lednu roku 2006 certifikována podle normy ISO 9001, která zajišťuje dodržování požadavků tak, aby se jakost výrobků, které firma dodává na trh, stále zlepšovala a byla kontrolována. Dále pak podle normy ISO 14001, která zajišťuje zavedení a udržování takových postupů, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Od roku 2011 jsme také držitelem certifikátu bezpečnosti potravin podle ISO 22000.

Vinné sklepy Lechovice jsou největší výrobci vína z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.

Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nerezových nádržích za pomoci nových technologií, odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje moderní plnicí linka. Naše velkokapacitní klimatizované sklady umožňují dozrávání vína v lahvích ještě před expedicí.