Sena 0,75l

Kód: VI89508
2 644 Kč 2 185 Kč bez DPH 3 525 Kč / 1 l
Vyprodáno

Krásná, harmonická a elegantní vůně s vyrovnaným aroma moruší, vyzrálých lesních bobulí, kávy a hořké čokolády. Chuť je dlouhá, komplexní s příjemnou tříslovinou, která naznačuje potenciál vína.Bezpochyby jedno z nejlepších vín nového světa. Směs odrůd je každý rok jiná, jediným určujícím faktorem je kvalita hroznů.22 měsíců zrání v dřevěných sudech z francouzského dubu, 77% nových.

Původ vína

Země původu: Chilská vína
Vinařská oblast: Aconcagua Valley
Vinařství: Seña

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Cuveé (směsi červených vín)
Obsah alkoholu : 14.5 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 4. roce
Dekantace : ano
Archivace : 4-15 let
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle Země: Chilská vína
Vinařské oblasti Chille: Aconcagua Valley

Seňa = Eduardo Chadwick a Robert Mondavi. Tito dva „pionýři“ vinohradnictví na americkém kontinentu vyrábějí víno excelentní kvality a charakteru od roku 1995 – jedná se o první společný mezinárodní vinařský projekt v historii. Společně hledali dlouhé 4 roky ideální terroir – jejich instinkty jim napovídaly, že takové místo lze najít ve Valle de Aconcagua.

Objevili zde 350 hektarů nedotčené půdy na úbočí jednoho ze zdejších kopců. Zde vybudovali vinice, které jsou z jedné strany ovlivněné Tichým oceánem a z druhé strany pohořím And, což vytváří příjemné středozemní klima. Ve spojení s rozmanitým půdním složením pak unikátní podmínky pro pěstování vína. Seňa je tak jen přirozeným vyvrcholením této výjimečné spolupráce.

Prvním ročníkem byl rok 1995, uvedený na trh v roce 1997. Ročník 2003 pak byl posledním společným vínem. Další vína už jsou ve výhradní produkci
Eduardo Chadwicka. Od roku 2005 je celé vinařství řízené v souladu s biodynamickými postupy. Potvrzení kvality se Chadwickovi dostalo v posledních
letech hned dvakrát - poprvé v roce 2004 v Berlíně a v roce 2011 v Asii (3 degustace). Chadwick zde organizoval slepé degustace Seña a velkých světových vín (Lafite, Margaux, Mouton, Latour a další).

V Berlíně Seña získala 3 místa z prvních pěti vín, na dvou ze tří asijských degustací pak s různými ročníky hned všech prvních 5 pozic v celkovém hodnocení!!!