Bacardi

Bacardi je společnost sídlící v San Juanu v Portoriku a Hamiltonu na Bermudách. Společnost je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu a prodává více jak 200 milionů lahví ročně.

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

Na začátku 20 století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Henri Schueg, ředitel společnosti Bacardi, dokázal uhájit jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardi (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Po převratu na Kubě vláda majetek Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana Club, kterou potkal na Kubě stejný osud a byla znárodněna, a dodává rum Havana Club do Spojených států.

819119819

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem

• s S0wtyFLb3rrfjHMIyX5IijheC0CyNx6LmR55Y1CtXE9UjWDkNL2uP2ZThvAvFEyg59ULQ Novinka Kód: BP0000784
    Muddler - Drtítko Bacardi

• MfMCE2dhVVMtVwQ 5L9AtZuyylE4Wjv6YsDXR b 4KzFxTzNndOPudAHmonck6YV2R yocc Novinka Kód: BP0000777
    Plechová cedule Bacardi

• jLHVvvgu6wI3OAYWMU4L4ASnAfxK4vWQgOOjE3I7cBmna96YikGo0l y4TTr m1ARgr5TDA Novinka Kód: BP0000770
    Přívěšek Bacardi

• BLu65gPNaWR9GyVawrkzCCzfWQRrq4ygZzSrE 6nxYcYrN9JoqmKl4caCVwTJpVorjIhdBg Novinka Kód: BP0000760
    Kšiltovka Bacardi

• 0000027046 15 bacardi mini Kód: RU94
    Na dotaz Výrobce: Bacardi
    Jemný, suchý rum s vůní květin a citrusů a chutí po medu a koření.

• Bacardi Carta Blanca 0.05l mini Kód: RU92
    Skladem Výrobce: Bacardi
    Je nejlehčí Bacardi zrající po dobu minimálně jednoho roku, dvakrát pečlivě filtrované přes dřevěné uhlí

• Míchátko barmanské černé plastové Bacardi 100 ks Kód: BP0000723
    Skladem Výrobce: Bacardi
    Míchátka barmanské černé pro barmany vhodné k míchání koktejlů, nebo drinků v balení 100 ks

• Bacardi Oakheart Spiced 1 l + vak na záda Kód: RU947
    Skladem Výrobce: Bacardi
    Bacardi Oakheart Spiced 1 l + vak na záda - je vyroben z vybrané směsi rumů, stařených ve vypálených sudech z Amerického dubu. Získané unikátní...

• Bacardi Carta Blanca 2x1l + originální tričko Kód: RU937
    Bacardi Carta Blanca 2x1l + originální tričko

• Bacardi Superior 0,7 l Kód: RU926

• Bacardi Carta Blanca 0,7 l Kód: RU10

• Bacardi Carta Blanca 1 l Kód: RU101

• Bacardi Carta Oro 0,7 l Kód: RU11
    Skladem Výrobce: Bacardi
    Zlaté Bacardi s dobou zrání do 3 let je před umístěním do malých soudků filtrováno přes dřevěné uhlí. Výrazné aroma podtrhuje chuť vanilky

• Bacardi Carta Oro 1 l Kód: RU111

• Bacardi Carta Negra 0,7 l Kód: RU115
    Skladem Výrobce: Bacardi
    Zlatorudé Bacardi s dobou zrání do 4 let. Má nejvýraznější aroma z celé řady Bacardi, s chutí sušených švestek.

• Bacardi Carta Negra 1 l Kód: RU116

• Bacardi Anejo Reserva 0,7 l Kód: RU12
    Skladem Výrobce: Bacardi
    Bacardi Reserva je třpytivě zlaté Bacardi smíchané z nejlepších zlatých rumů s dobou zrání do 3 let