Chateau Lamothe

Založení Château Lamothe sahá až do 16. století. Jeho rekonstrukce v 19. století proměnila budovu v okouzlující rezidenci, jejíž fasáda je zobrazena na etiketě vín. Nachází se ve vesničce Haux, na vrcholu jílovo-vápencového svahu v centru Bordeaux regionu, v této oblasti se věnovali vinařství od samého počátku. Nyní patří Chateau Lamothe stejné rodině už po 4 generace (od r.1956). 80 ha vinic, včetně sousedních Château Manos koupených v roce 1991, jsou řízeny Anne Néel a její dětmi, Marií a Damienem Chombart.

V průběhu času majitelé Lamothe rozšířili své vinice, renovovali impozantní podzemní chodby a udělali z nich sklepy, a dosáhli vynikající mezinárodní pověsti pro svá vína jak ve Francii, tak v zahraničí.

PODZEMNÍ SKLEPY

Před třiceti pěti miliony let byla oblast Aquitaine pokryta vodou. Postupně v průběhu věků s hlubokými změnami klimatu a geologie voda ustupovala a zanechala po sobě pozůstatky: vrstvy vápence (usazeniny, v nichž byly nalezeny i mamutí fosílie). Tento vápenec byl pak samozřejmě používán jako stavební materiál. V Lamothe byly také nalezeny jeskyně zbudované ve skalách ve středověku. V 17. století byly vykopány lomy pro stavbu zámku a dalších budov v okolí Bordeaux. A bylo jen logické, že tyto podzemní chodby byly použity jako vinné sklepy. Proč je stavět, když tam už byly? Ty jsou nejen plné historie, ale také chladné a se stálou teplotou po celý rok. Nachází se asi 30 metrů pod povrchem, vlhkost je ideální,je tam také naprostá absence světla a hluboké ticho...

První sklep má téměř nábožnou atmosféru. Obsahuje 300 sudů, ve kterých zraje červené víno 12 až 18 měsíců. Další, větší sklepy jsou určené pro pomalý, jemné zrání.

Žádné produkty od výrobce Chateau Lamothe nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.