Granette amp; Starorežná Distilleries a.s.

Spojením dvou tradičních předních českých nápojářských společností GRANETTE a Starorežná Prostějov vznikla vzájemnou fúzí 1. ledna 2011 nová firma GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries.
Spojením těchto společností vznikla na českém trhu firma, která je objemem své výroby
120 tisíc hektolitrů alkoholických nápojů ročně více flexibilní a konkurenceschopná. Stala se největším ryze českým výrobcem lihovin na českém trhu. Úspěchy ovšem neslaví pouze na domácím poli. S  produkty pocházejících z výrobních linek GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries se můžete setkat i v dalších dvaceti zemích pěti světových kontinentů.

Historie likérky GRANETTE & STAROREŽNÁ DISTILLERIES a.s. sahá až do 16. století, kdy v roce 1518 Vilém z Pernštejna a Helfštýna udělil právovárečný monopol 68 prostějovským osadníkům. Začala tak 500-letá historie likérky v Prostějově. O několik století později na jiném místě v tehdejším Krásném Březně u Ústí nad Labem byla bratry Eckelmanny a Ludwigem Bramschem první továrnu na výrobu pekařského droždí v tehdejší Rakousko Uherské monarchii. Spolu s výrobou droždí byla také zahájena výroba likérů a lihovin.

• Absinth 70% 0,7 l Starorežná Kód: OSA071
    Skladem Výrobce: Granette amp; Starorežná Distilleries a.s.
    Jeho zvláštnost je dána přítomností lihového výluhu z Pelyňku pravého, latinsky nazývaný Artemisia Absinthium.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem