Velenosi Vini

Vinařství Velenosi založili v roce 1984 Angela a Ercole Velenosi. Za více než tři desetiletí od založení se jim podařilo zlepšit vše související s výrobou vína a vytvořit tak respektované vinařství s produkcí vysoce kvalitních vín. V roce 2005 do rodinného vinařství vstoupil nový partner, doktor Paul Garbini, kter ý je v současnosti i ředitelem společnosti.

Vinařství Velenosi založili v roce 1984 Angela a Ercole Velenosi. Za více než tři desetiletí od založení se jim podařilo zlepšit vše související s výrobou vína a vytvořit tak respektované vinařství s produkcí vysoce kvalitních vín. V roce 2005 do rodinného vinařství vstoupil nový partner, doktor Paul Garbini, který je v současnosti i ředitelem společnosti. Vinařství se nachází v historickém městě Ascoli Piceno v regionu Marche. Rozkládá se přibližně 20 km od Jaderského moře ve výšce 150 až 200 metrů nad mořem, kde je velmi úrodná půda s převážně jílovitým podložím. Vinice jsou rozloženy na kopcích v krásném údolí řeky Tronto, které bylo, díky své úrodnosti, vždy vyhrazeno pěstování vína. Kromě farem v Ascoli Piceno Castorano, Monsampolo a Castel di Lama, patří k vinařství také vinice v Ancanteru v provincii Teramo a také v San Marcello v Anconě. Nové vinice napodobují původní systém výsadby s hustotou osázení od 6 000 do 9 000 sazenic na hektar.

Žádné produkty značky Velenosi Vini nebyly nalezeny...