Stará Myslivecká Žitná Reserve 40% 0,7 l (dárkové balení 2 skleničky)

Kód: WH99686

Stará žitná myslivecká je zcela unikátním ryze českým nápojem, jehož historie sahá do začátku 16. století. Základ Staré žitné myslivecké tvoří pečlivě vybraný žitný destilát, který zraje v dubových sudech společně s přírodními výluhy ze sušeného ovoce. Přesné složení a poměry těchto přísad jsou po staletí pečlivě střeženy. Vedle oblíbené Staré myslivecké originál vyzrála k dokonalosti ušlechtilejší RESERVE. Unikátní výrobní postup dvojího zrání ve vybraných sudech z bílého dubu po dobu čtyř let je to, co odlišuje Reserve od rozšířenější Staré myslivecké originál.

Reserve zraje celkem 4 roky v dubových sudech. Nejprve ušlechtilý destilát zraje ve vybraných sudech z bílého dubu 3 roky. Posléze je tento destilát smíchán s přírodními výluhy ze sušeného ovoce a znovu uložen do dubových sudů na dobu jednoho roku. Výsledkem je jedinečná jemná chuť whiskového charakteru s hřejivým dozvukem sadového ovoce.

Doslova gentlemanská záležitost.

Složení: žitný destilát, přírodní macerát z ovoce dle originální receptury Stará myslivecká,barvivo: karamel

Kategorie: Alkoholické nápoje
Whisky podle typu balení: Dárkové balení

Historie nejstarší palírny Evropy se zrodila 4. července roku 1518, kdy Vilém z Pernštejna a Helfštýna udělil právovárečné jedenatřiceti majitelům domů města Prostějov. Mezi vybranými byl i lesní a zemědělský vrchní správce Jež ze Seloutek, který vlastnil na náměstí dům U Zeleného stromu. Od počátku se Palírna U Zelného stromu věnovala výrobě žitného destilátu a prostějovské kořalky si získávaly stále větší oblibu a Prostějov se stal vyhledávaným místem. A tím začala éra palírny s ryze českým původem, která se může pyšnit i nyní po 500 letech, že zůstala v rukou českého majitele.

Palírna U Zeleného stromu a.s. je přímým nástupcem českých palíren ústecké GRANETTE a Starorežné Prostějov. Navazuje na 500 let dlouhou a bohatou tradici obou předních českých tradičních výrobců lihovin.

Zároveň je největším ryze českým výrobcem lihovin na českém trhu. Do výrobního portfolia firmy patří více než stovka produktů. Mezi nejznámější značky patří Stará žitná myslivecká, Blend 42 vodka či Hanácká vodka.