Vážení zákazníci, zboží skladem aktuálně odesíláme do 3 pracovních dnů, u zboží S DOSTUPNOSTÍ: 5 dnů - NEGARANTUJEME DORUČENÍ DO VÁNOC.

Camus

V roce 1863 Jean-Baptiste Camus založil společnost, jejíž jméno je dnes známé po celém světě a která je pátým největším, odborníky uznávaným, výrobcem koňaku.

V roce 1896 se díky Edmondu Camusovi, synovi Jeana – Baptista, stala firma Camus jediným dodavatelem na dvůr posledního ruského cara Mikuláše II. V roce 1932 nastoupil do vedení firmy Michel Camus, který byl vynikajícím obchodníkem. Rozpoznal potenciál extra prémiových řad a začal (jako první na trhu koňaků) s exkluzivním balením vyrobeným z „baccaratského křišťálu“. Tyto unikátní láhve začaly zanedlouho kopírovat konkurenční firmy.

Společnost Camus je specialistou na koňaky vyšší kategorie, díky čemuž více než 70 procent produkce opouští sklepy v kategorii Premium, tj. V.S.O.P. a vyšší. Camus Extra Ordinaire byl vyhodnocen zatím nejvyšší poctou ve své kategorii – stal se koňakem minulého století! Tímto vyznamenáním dosáhla značka Camus velice významného statutu kvality a zároveň ocenění poctivé práce předcházejících čtyř generací.

Koňaky Camus X.O. prosluly svoji jedinečnou kvalitou a nízkou cenou. Po pět generací zůstává značka Camus věrná základní myšlence svého zakladatele – vyrábět jedinečný koňak a důsledně naplňovat jeho zásady - nezávislost, tradici, kvalitu a inovaci.

Cognac - kategorizace

Nejušlechtilejší a nejprestižnější destilát je pojmenovaný podle městečka Cognac ležícího v srdci vinařské oblasti, která sousedí se severní částí regionu Bordeaux. Tato apelace bylaproslulá obchodem s víny již ve 3. století našeho letopočtu. Vilém X. - vévoda z Guyenne, založil tzv. Velký vinohrad (Vignoble de Poitou) a víno (později pálenka) se začala holandskými obchodními loděmi rozvážet do severských zemí. 1. května 1909 byla zákonem vyměřena zeměpisná
oblast pro výrobu koňaku.

Zde se v šesti uzákoněných apelacích (Grande Champagne, Petit Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires) pěstuje převážně odrůda Ugni Blanc. Ideální klimatické podmínky, dvojstupňová destilace a až šedesát let zrání v limousinském dubu jsou základem výroby tohoto krále všech pálenek. Každý koňak je směsí mnoha desítek koňaků
různého stáří a původu a je dílem vždy jen jediného člověka.

Koňak dělíme na V.S. (very special), někdy *** směs koňaků minimálně 3 roky stará (Camus 4-6 let), VSOP (very superiore old pale) směs koňaků minimálně 4,5 roku stará (Camus 7-12 let), XO, Extra Old, Napoleon a další kategorie Super Premium.
Každý výrobce má vlastní speciality, směs koňaků starých minimálně 6, ale i 40 let. Tyto speciality často nesou významná jména králů nebo zakladatelů jednotlivých firem.

89
12831891283

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Cognac Camus VSOP v kartonu 40% 1l Kód: KO99935
  Cognac Camus VSOP v kartonu 40% 1l
  3 dny Značka: Camus
  Koňak Camus je směs padesáti koňaků ze všech šesti oblastí zrajících 7-12 let. Jemná ovocná vůně s tóny fialek, oříšků a mandlí. Plná a bohatá chuť...

  1 283 Kč
 • Cognac Camus VS Elegance 40% 0,03l MINI Kód: KO999
  Cognac Camus VS Elegance MINI 40% 0,05 l
  Vyprodáno Značka: Camus
  Jemná a kvalitní směs z více než třiceti druhů vyzrálých koňaků starých 3 až 7 let. Delikátní aroma šípkových růží, lískových oříšků a vanilky.

  89 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem