Bersano

Historie vinařství Bersano začíná v konci 19. století v Nizza Monferrato. Arturo Bersano – právník a milovník vína – postupně převzal vedení firmy. Jeho motto „Pokud chceš pít dobré víno, kup si vlastní vinice“ se stalo filozofií celého vinařství. Dnes patří k vinařství přes 230 hektarů vinic v těch nejlepších polohách regionu, což z Bersano dělá největšího soukromého vlastníka vinic v Piemontu.

 

 

Vinice Bersano se rozkládají mezi městy Turín, Asti a Alessandria. Patří sem vinice pod názvy: Cremosina, La Generala, Monteolivo, Badarina, San Pietro, Ragio a další. Sídlo firmy a zároveň sklepy jsou i po více než sto letech stále ve městě Nizza Monferrato. Dnes se zde pod vedením vinařského mistra Piersandra Sandri dostává produkce domu Bersano do popředí zájmu. Čerstvá, typicky ovocná bílá vína a v „baricích“ vyzrálá vína červená s vyhraněným, ale měkkým ustupujícím taninem, reprezentují novou generaci vín Bersano.

 

Bersano vyrábí typická silná piemontská vína z původních odrůd, zachovávající si tradici a neovlivněná mezinárodními módními trendy. O to více jsou odborníky ceněná. Součástí vinařství je i muzeum historických regionálních artefaktů, které je přístupné veřejnosti.

 

5 položek celkem
BarberadAstiDOCCostalunga ezgif.com webp to jpg converter
Novinka
413 Kč

Barbera d’Asti DOC ”Costalunga”, 0,75l, Hezká vůně třešní a višní, jemná natrpklost připomínající višně v čokoládě. 

Kód: VI103537
Barolo DOCG „Nirvasco“
Novinka
930 Kč

Barolo DOCG „Nirvasco“, 0,75l, Barolo je nejznámějším velkým vínem severní Itálie a jako první vůbec získalo status kategorie DOCG.

Kód: VI103510
Mirage, Gavi del Comune di Gavi
Novinka
378 Kč

Mirage, Gavi del Comune di Gavi, 0,75l, Výrazné, suché a svěží Gavi di Gavi lze považovat za nejvýznamnější bílé víno z oblasti Piemonte. 

Kód: VI103369
Monteolivo Moscato d´Asti DOCG 2017 0,75l
359 Kč

Odrůdově velmi charakteristické Moscato, které se prezentuje delikátním aroma broskví, šalvěje a limetky, také květy akátu.

Kód: VI89138
Gavi di Gavi DOCG,Gavi del Comune di Gavi 2016 0,75l
256 Kč

Vůně zralého bílého ovoce, bílých třešní a jablek s jemnými tóny koření a vanilky. V chuti plné, obsáhlé a bohaté víno s výraznou kyselinou a...

Kód: VI89137

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.