Tormaresca

Tormaresca je vinařství, do kterého rodina Antinori investovala až v roce 1998, kdy se sem rozhodli přenést staleté vinařské zkušenosti z Toskánska. Puglii považují za velmi slibný region pro výrobu kvalitních vín se silným regionálním charakterem. Původní budovy zde byly zbudovány již v polovině 14. století. Název dostalo po strážních věžích na pobřeží.

 

 

Vína pod touto značkou se vyrábějí ve dvou vinařstvích. První se jmenuje Bocca di Lupo a jeho 100 hektarů vinic leží v nadmořské výšce 250 m v oblasti Castel del Monte DOC asi 60 kilometrů od Jaderského moře. Je zde poměrně chudá, vápenatá půda. Druhé vinařství - Masseria Maime se nachází v nejkrásnější oblasti Salento. Leží blíže u moře nedaleko Brindisi. Rozkládá se na 500 ha pozemků – z toho je 250 ha vinic, 80 ha olivovníků a na zbytku se pěstují lokální plodiny.

 

Vinice jsou ve výšce 800 - 900 m n.m. Vína z toho vinařství aspirují na nejlepší vína z jižní poloviny Itálie. Moderně zrekonstruované sklepy se nacházejí v usedlosti Bocca di Lupo. Obchodní a administrativní kanceláře jsou v městečku Bari, které je na půl cesty mezi oběma vinařstvími. „Nastal čas vytvořit novou identitu Puglie zaměřením se na kvalitu vinic a vín, při udržení zajímavé ceny“ říká generální manager Francesco Domini.

 

3 položek celkem
Tormaresca Neprica Negroamaro
277 Kč

Tormaresca Neprica Negroamaro, 0,75l, Víno má rubínově červenou barvu.

Kód: VI103876
Tormaresca Neprica Primitivo
277 Kč

Tormaresca Neprica Primitivo, 0,75l, Tmavě rubínová barva s fialovými odlesky.

Kód: VI103354
PrimitivoTorcicodaSalento ezgif.com webp to jpg converter
558 Kč

Primitivo ”Torcicoda” Salento, 0,75l, Víno má typické odrůdové aroma červeného peckovitého ovoce, jahod a lékořice.

Kód: VI103300

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.