Miguel Torres

Vinařství Torres se řadí mezi nejstarší vinařství světa. Bylo založeno již v roce 1870 a nyní již pátá generace řídí její chod. Závazek k půdě, lidem a vášni pro šíření vinařské kultury byl a stále je hlavní hodnotou vinařství.

Torres je největším vlastníkem vinic klasifikovaných v „Denomination of Origin (DO) of Penedès" a zároveň největší vinařskou společností ve Španělsku. Od roku 1979 vyrábí víno také v Chile a od roku 1986 také v Kalifornii (zde pod značkou Miramar). Ve Španělsku kromě Penedés vlastní vinice také v regionech Conca de Barbera, Toro, Jumilla, Ribera del Duero, Priorat a Rioja.

Svá vína exportuje do více než 140 zemí světa. Bez nadsázky se tak dá říct, že se jedná o nejvýznamnější vinařskou „značku" světa. I přes svou velikost si Torres udržuje svoji rodinnou atmosféru - vedení společnosti je stále v rukou členů rodiny, kteří se aktivně podílejí na výrobě vína. Od roku 2012 celou společností řídí Miguel Torres Maczassek, kterému předal vedení jeho otec Miguell A. Torres - ten v současné době působí jako
prezident společnosti.

Každý rok vinařství obdrží celou řadu ocenění - namátkou „Nejvýznamnější vinařství roku 2000" nebo „Evropské vinařství roku 2006", ale i „Nejodivuhodnější vinařská značka světa 2015", stejně jako Miguel A. Torres
osobně. Zmiňme například „Muž roku 2002", „Cena za celoživotní dílo 2010", což zopakoval i v roce 2012.

2 položek celkem
Brandy Torres 20 YO Hors D Age v dárkovém boxu 40% 0,7l
1 176 Kč

Brandy má hluboké a teplé aroma sušeného ovoce a ořechů. Kulatá, intenzivně jemná a šťavnatá chuť s dlouhou dochutí.

Kód: KO99538
Santa Digna Reserva Carmenere 2014 0,75l

Má třešňově červenou barvu, odrůdová vůně s aroma moruše, máty a citrusových plodů, hlavně mandarinek. Elegantní chuť se sladkými tříslovinami a...

Kód: VI89529