Firriato

Vinařství Firriato bylo založeno v roce 1985 a velmi rychle si získalo pozornost vinařských nadšenců i odborníků. Rozkládá se v centru Sicílie, regionu s nejhustší sítí vinic v celé Itálii, nedaleko města Trapini. Hlavními strůjci úspěchu jsou Salvatore a Vinzia Di Gaetano – jejich podnikatelské nadšení, houževnatost a odhodlanost.

Vinice mají rozlohu více než 300 hektarů s převládajícím jílovitým podložím. Leží ve výšce 150 až 400 m n.m. Filozofií vinařství je vyrábět typická vína z tradičních sicilských odrůd s využitím jejich maximálního potenciálu (Grillo, Catarrato, Ansonica, Nero d´Avola apod.). Samozřejmě se zde využívá i mezinárodních odrůd, jako Chardonnay, Syrah a Merlot, vhodných i pro sicilské prostředí.

Kvalitu vín zaručuje také spolupráce s vinařskými konzultanty z Austrálie a Nového Zélandu ve spolupráci s winemakrem Firriato Giuseppe Pellegrino. Výsledkem jsou zajímavá vína velmi dobré hodnoty. Produkce vinařství se z 300 000 láhví ročně v roce 1994 zvýšila na 4 miliony v roce 2004 při zachování vysokého standardu. Motivy a charakter regionu lze nalézt jak na vinětách, tak v obsahu každé láhve. Zprostředkovaný zážitek ze slunné Sicílie!

3 položek celkem
Bayamore Rosso di Rossi Sicilia DOC
431 Kč

„Bayamore“ Rosso di Rossi Sicilia DOC, 0,75l, Elegantní spojení mírně přezrálých hroznů odrůd Merlot, Syrah a Frappato.

Kód: VI103636
Bayamore Rosso di Rossi Sicilia DOC
362 Kč

Elegantní spojení mírně přezrálých hroznů odrůd Merlot, Syrah a Frappato. Krásná rubínová barva, vůně zralých červených bobulovitých plodů. V chuti...

Kód: VI99850
Firriato Santagostino Baglio Soria Nero d'Avola Sicilia IGT 2013 0,75l
389 Kč

Ve vůni je intenzivní, kořenité s tóny lékořice, čerstvého chleba a višňového koláče.

Kód: VI89215

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.