Man Vintners

Man Vintners je mladé vinařství, které v roce 2001 založili tři přátelé – José Conde a bratři Tyrrel a Philip Myburgh. Všichni tři měli zpočátku společný jednoduchý cíl – vytvořit víno, které budou zákazníci rádi kupovat . Samozřejmě musel i nejprve najít vhodné jméno pro své vinařství. Pro zachování míru ve všech rodinách, spojili iniciály svých tří manželek – Marie, Anette a Nicky.

 

S výrobou vína začínali opravdu úplně od začátku a z prvních 500 kartonů vzrostla produkce na současných více než 175 000 kartonů za rok, které se vyváží do 25 zemí světa. Nejrozšířenějšími odrůdami jsou Chenin Blanc a Cabernet Sauvignon, ale také Shiraz a Pinotage. Hrozny na výrobu vín pocházejí z regionu Perdeberg v oblasti Agter-Paarl, malé množství hroznů odrůdy Sauvignon Blanc pochází z chladnějšího regionu Durbanville.

O výrobu hroznů se stará 30 farmářů, kteří jsou zároveň podílníky ve vinařství. Ti se soustředí pouze na práci ve vinicích. Jejich dodávky tvoří celkem 95% veškerých hroznů, použitých na výrobu. Vinice vystavují přímému vlivu místního „terroir" - 80% jejich vinohradů není zavlažováno, 52% vinic nemá pevné vedení. Ve spojení s břidlicovožulovým podložím, zde vznikají osobitá, intenzivní a aromatická vína. Vína Man Vintners jsou výrazná, moderního stylu, s nádechem evropské elegance.

Cena

175176
1175176
1 položek celkem
Skaapveld Shiraz Man Vintners 2014 0,75l
175 Kč

Ovocná vůně s kořenitým a květinovým aroma. Vyzrálá, ovocná a vyvážená chuť s jemnými tříslovinami a s dotekem koření a vanilky.

Kód: VI89565

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.