Sena (víno)

Seňa = Eduardo Chadwick a Robert Mondavi. Tito dva „pionýři“ vinohradnictví na americkém kontinentu vyrábějí víno excelentní kvality a charakteru od roku 1995 – jedná se o první společný mezinárodní vinařský projekt v historii. Společně hledali dlouhé 4 roky ideální terroir – jejich instinkty jim napovídaly, že takové místo lze najít ve Valle de Aconcagua.

Objevili zde 350 hektarů nedotčené půdy na úbočí jednoho ze zdejších kopců. Zde vybudovali vinice, které jsou z jedné strany ovlivněné Tichým oceánem a z druhé strany pohořím And, což vytváří příjemné středozemní klima. Ve spojení s rozmanitým půdním složením pak unikátní podmínky pro pěstování vína. Seňa je tak jen přirozeným vyvrcholením této výjimečné spolupráce.

Prvním ročníkem byl rok 1995, uvedený na trh v roce 1997. Ročník 2003 pak byl posledním společným vínem. Další vína už jsou ve výhradní produkci
Eduardo Chadwicka. Od roku 2005 je celé vinařství řízené v souladu s biodynamickými postupy. Potvrzení kvality se Chadwickovi dostalo v posledních
letech hned dvakrát - poprvé v roce 2004 v Berlíně a v roce 2011 v Asii (3 degustace). Chadwick zde organizoval slepé degustace Seña a velkých světových vín (Lafite, Margaux, Mouton, Latour a další).

V Berlíně Seña získala 3 místa z prvních pěti vín, na dvou ze tří asijských degustací pak s různými ročníky hned všech prvních 5 pozic v celkovém hodnocení!!!

Sena 2009 0,75l
    3 dny Značka: Sena (víno)
    Krásná, harmonická a elegantní vůně s vyrovnaným aroma moruší, vyzrálých lesních bobulí, kávy a hořké čokolády.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat